Wartościowe wypożyczenie

sdy przez ostatnie miesiące pełnił w zespole rolę zmiennika, gdyż jeszcze w czerwcu został wypożyczony z MAD Lions. Jego zadaniem było wypełnienie luki po Kirillu „Boombl4” Mikhaylovie. Rosjanin został bowiem zwolniony z NAVI w związku z aferami, które wypłynęły na światło dzienne i zostały upublicznione przez jego byłą żonę. Rolę prowadzącego przejął wówczas Denis „electroNic” Sharipov, a Orudzhev wszedł w buty riflera. Ukrainiec swój pierwszy mecz w Natus Vincere rozegrał przeciwko OG w czerwcu bieżącego roku podczas wiosennych finałów BLAST Premier 2022. Co ciekawe, już w swoim debiutanckim turnieju sięgnął on wraz z drużyną po mistrzowskie trofeum. Nic więc dziwnego, że z czasem poinformowano, iż sdy pozostanie w składzie do końca Intel Extreme Masters Rio Major 2022.

Bazując na doniesieniach OverDrive'a, szykują się nowe rewolucje. Te w wywiadzie dla serwisu HLTV częściowo potwierdził sam trener NAVI – Andrey „B1ad3” Gorodenskiy. Poinformował on, że w drużynie dojdzie do zmian, a gracz akademii dostanie swoją potencjalną szansę rozegrania kilku map w oficjalnych spotkaniach. Nie oznacza to jednak, że zrezygnowali oni z sdy – on również będzie miał okazję się jeszcze wykazać. Dla nipla będzie to pierwsza okazja do zaprezentowania się przeciwko czołowym drużynom. Do tej pory rywalizował on tylko z młodzikami innych topowych organizacji. Być może uda mu się pójść w ślady swojego kolegi – Valeriego "b1ta" Vakhovskyiego, który również dostał szansę po świetnej grze w akademii.

Transfer z Cloud9?

Gdy NAVI odpadło w ćwierćfinale najważniejszych rozgrywek CS:GO rozpoczęły się na nowo spekulacje o wymianie Ukraińca na nowego zawodnika. Pojawiły się również plotki, że nowym graczem zostanie Abai „HObbit” Hasenov, który jest obecnie reprezentantem Cloud9. O potencjalnej zmianie pisaliśmy więcej tutaj. Jak będzie naprawdę, okaże się już niedługo, gdyż lada moment NAVI rozpoczyna BLAST Premier Fall Final 2022. Jeśli chodzi jeszcze o sdy, to swoje pierwsze większe sukcesy odnosił właśnie u boku Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva i jego kolegów. W przypadku potwierdzenia plotek pewny jest raczej fakt, że zawodnik nie będzie miał problemów ze znalezieniem nowej drużyny.

Gdyby plotki potwierdziły się, skład Natus Vincere wyglądałby tak:

Oleksandr "s1mple" Kostyliev
Denis "electroNic" Sharipov
Ilya "Perfecto" Zalutskiy
Valerii "b1t" Vakhovskyi
Andrii "nipl" Kukharskyi
Andrii "B1ad3" Gorodenskyi (trener)