Pożegnanie weteranów

Przygoda Xerxe i Vizicsacsiego w Astralis trwała zaledwie pół roku. Dzisiaj organizacja za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała o zakończeniu współpracy. Dla zawodnika górnej alejki był to powrót do gry na najwyższym poziomie. Ostatnim razem w tej klasie rozgrywkowej widzieliśmy go w 2019 roku, grającego w barwach Splyce. Powrót ten nie należał jednak do najbardziej udanych, wielu ekspertów krytycznie oceniało niegdyś jednego z najlepszych graczy na swojej pozycji. Według plotek, które podał Brieuc "LEC Wooloo" Seeger, Węgra już niedługo zobaczymy w niemieckich rozgrywkach. Ma bowiem dołączyć do BIG – zespołu, który niejednokrotnie tworzył silne składy, walczące o topowe lokaty podczas European Masters.

Xerxe jest zawodnikiem, który jeszcze w 2019 był uznawany za jednego z najlepszych leśników w historii całej Europy. Słynął z niekonwencjonalnych wyborów oraz nieschematycznego podejścia do swojej roli. Trzy splity spędził w barwach amerykańskiego Immortals, gdzie ani razu nie dostał się nawet do play-offów. Jeśli chodzi o formę indywidualną, nadal prezentował topowy poziom. Latem tego roku powrócił do Europy i wielu ekspertów doceniło jego grę, chociaż ostatecznie Astralis stawiło się na dziewiątej lokacie w LEC. Według plotek niebawem ma wzmocnić szeregi EXCEL ESPORTS, gdzie będzie występował między innymi u boku ikony tego zespołu, Patrika "Patrika" Jíru, oraz razem z rodzimym Andreiem "Odoamne" Pascu, który rzekomo także ma zasilić szeregi XL.

Warto również wspomnieć o tym, że Astralis zdecydowało się na przebudowanie swojej kadry szkoleniowej w nadchodzącym sezonie. W nadchodzącym roku nie zobaczymy już Bjørna-Vegara Hansena w roli asystenta trenera oraz Flory "Arailli" Parmentier jako analityczki.

Tak aktualnie prezentuje się skład Astralis:

Oliver "Dajor" Ryppa
Kasper "Kobbe" Kobberup
Lee "JeongHoon" Jeong-hoon
Baltat "AoD" Alin-Ciprian