ESL Impact to stworzony w ramach programu #GGForAll cykl turniejów dla kobiet, którego celem jest zbudowanie dla nich przyjaznego środowiska do rywalizacji i zapewnienie możliwości gry na najwyższym poziomie. Pomimo bycia nową inicjatywą, w ciągu ostatnich miesięcy program zainspirował osiem największych organizacji esportowych, w tym Astralis, Natus Vincere, FURIA, G2 Esports, BIG, Ninjas in Pyjamas, Evil Geniuses i OpTic Gaming do zainwestowania w żeńskie dywizje i wkroczenia na profesjonalną kobiecą scenę CS:GO. Oprócz tego uhonorował uczestniczki nagrodami pieniężnymi o łącznej wartości przeszło 370 tysięcy dolarów w ramach 20 turniejów Cash Cups – rozgrywek online organizowanych dla większej liczby regionów.

W ramach tegorocznego kalendarza ESL Impact odbyły się też dwa sezony ligowe i samodzielne wydarzenie podczas festiwalu DreamHack w Walencji. Inicjatywa daje zawodniczkom także szansę na pokazanie swoich umiejętności przed publicznością – zarówno finały 1. sezonu rozgrywane podczas DreamHack Dallas, jak i faza play-off wydarzenia w ramach DreamHack Valencia odbywały się na żywo z udziałem fanów. Pozostała część roku 2022 również zapowiada się obiecująco – przed nami jeszcze dwa turnieje Cash Cups, globalne finały 2. sezonu ESL Impact League oraz 130 tysięcy dolarów do rozdania.

Pełny harmonogram kobiecych rozgrywek CS:GO prezentuje się następująco:

ESL Impact podczas Intel® Extreme Masters (IEM) Katowice 2023

 • 10-12 lutego 2023
 • W lutym Katowice staną się prawdziwą światową stolicą esportu. Do ogłoszonych już turniejów dołączy bowiem starcie najlepszych zawodniczek CS:GO na świecie. Po dwóch otwartych kwalifikacjach w grudniu 2022 roku, dwie najlepsze drużyny z Europy, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej zmierzą się podczas wydarzenia na żywo w trakcie IEM Katowice 2023.
 • Obecność kobiecego turnieju podczas Intel Extreme Masters Katowice 2023 w Polsce to szansa na budowanie znaczenia tej inicjatywy w świadomości wszystkich uczestniczących i oglądających rozgrywki w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. To wydarzenie jest doskonałym dowodem tego, że kobiecy esport rośnie w siłę.

3. sezon ESL Impact League

 • marzec-kwiecień 2023
 • Osiem topowych drużyn z Europy, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej będzie walczyć online w swoich regionalnych ligach. Dwa najlepsze zespoły z każdego regionu awansują do globalnych finałów.

Globalne finały 3. sezonu ESL Impact League w Dallas

 • 2-4 czerwca 2023
 • Walcząc o udział z puli nagród wynoszącej 150 000 dolarów oraz o upragniony tytuł, najlepsze drużyny ze wszystkich pięciu regionów zmierzą się przed publicznością na żywo w Dallas w stanie Teksas w USA.

4. sezon ESL Impact League

 • wrzesień-październik 2023
 • W tym samym formacie co trzeci sezon, w ramach ESL Impact League, najlepsze drużyny z Europy, Ameryki Północnej i Południowej zmierzą się online o miejsce w globalnych finałach na żywo.

Globalne finały 4. sezonu ESL Impact League w Hanowerze

 • 15-17 grudnia 2023
 • Dwie najlepsze drużyny z trzech regionów Ligi, jak również najlepszy zespół z regionu Azji i Pacyfiku oraz Afryki Południowej, zapewnią spektakularne zamknięcie roku w Hannover, w Niemczech, gdzie będą walczyć o tytuł mistrzyń sezonu i część z puli nagród wynoszącej 150 000 dolarów.

W 2023 roku powrócą również turnieje Cash Cups, oferując pulę nagród wynoszącą ponad 100 tysięcy dolarów. Więcej szczegółów będzie ogłoszonych wkrótce.

To niesamowite uczucie obserwować, jak stworzenie odpowiedniej infrastruktury pomogło wielu kobietom skupić się na tym, co kochają i rozwijać swoje umiejętności – powiedziała Charlie Sirc, Product Manager, Game Ecosystems – CS:GO w ESL FACEIT Group. – Od pojedynczych zawodniczek znacząco poprawiających poziom swojej gry, po duże organizacje esportowe inwestujące w żeńskie drużyny – rok 2022 już przyniósł więcej sukcesów, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Nie możemy się doczekać, aby podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej w kolejnych latach.

ESL Impact został uruchomiony na początku 2022 roku i jest jedną z inicjatyw programu #GGFORALL stworzonej przez ESL FACEIT Group. Kierując się przekonaniem, że “it’s not GG [Good Game] until it’s GG for all” (to nie jest GG [Good Game], dopóki nie jest GG dla wszystkich), programy realizowane w ramach #GGFORALL mają na celu przeciwdziałanie dyskryminacji, wspieranie różnorodności i integracji, promowanie dobrostanu psychicznego i postęp zrównoważonego rozwoju środowiska w esporcie.

ESL Impact nie tylko wywiera duży wpływ na branżę esportową, ale także otwiera wiele możliwości dla kobiet (i mężczyzn) ze wszystkich środowisk, aby aktywnie angażować się, sprawiając, że ESL FACEIT Group staje się bardziej zróżnicowaną i inkluzywną marką – powiedziała Claudia Beaton, VP PMO, People & Culture w ESL FACEIT Group. – Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie pozytywne zmiany przyniosą przyszłe inicjatywy #GGFORALL.

Szczegóły dotyczące ESL Impact można znaleźć na oficjalnej stronie oraz na kanałach w serwisach Twitter i Facebook. Więcej ogólnych informacji jest dostępnych na stronie eslfaceitgroup.com oraz na profilach ESL FACEIT Group i ESL na LinkedIn, Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Źródło: informacja prasowa