Gentlemen's Gaming żegna się z Ultraligą. Pora na exeed

Szymon "Stampor" Kuna, współzałożyciel Gentlemen's Gaming, sprzedał slota organizacji założonej w 2018 roku. Ta podkreśla, że celem sportowym nie będzie wcale zwycięstwo w Ultralidze, a walka oraz zostanie pretendentem do wygrania tytułu w perspektywie kilku lat. Mamy więc kolejną ekipę na polsko-bałkańskim rynku, która zamierza postawić na długoterminowy rozwój. Stampor natomiast komentuje całą sytuację w ten sposób. – Dla każdego przychodzi czas, kiedy osiąga spełnienie i chce stawić czoła nowemu. Dla nas ten czas przyszedł teraz – po 5 pełnych emocji sezonach w Ultralidze. Mimo że, będąc szczerym, rozstania są ciężkie, to fakt kto wchodzi na nasze miejsce powoduje, że robimy to z uśmiechem na ustach. Naszym priorytetem zawsze były szczere relacje i dobra atmosfera w drużynie. Nie mamy wątpliwości, że exeed nie tylko to zapewni, ale da o wiele więcej polskiej scenie esportowej. Doświadczenie exeed z innych tytułów, międzynarodowa prezencja i plany na rozwój w Polsce powodują, że mają w nas swoich pierwszych kibiców – podkreśla.

I faktycznie, doświadczenia exeed odmówić nie można. To podkreśla w informacji prasowej sam współzałożyciel organizacji, Fedrico Brambilla. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowej przygody, którą exeed kontynuuje w Polsce. Po Fortnite, z doskonałymi wynikami Artora i Kefyy'ego, sekcja League of Legends konsoliduje naszą chęć inwestowania w tym kraju – mówi Federico Brambilla, współwłaściciel i współzałożyciel Team exeed. – Chcemy zbudować silną i dojrzałą kadrę League of Legends, która będzie mogła zadbać o rozwój młodych talentów i w ciągu kilku sezonów rywalizować o tytuł mistrza Ultraligi. Stworzenie struktur i zainwestowanie w personel będą naszym pierwszym krokiem do umocnienia swojej pozycji w Polsce. Pracujemy również nad otwarciem gaming house'u, który posłuży zawodnikom i kadrom w ich przygotowaniach oraz oficjalnych spotkaniach – dodaje.

exeed to organizacja esportowa z siedzibą w samym Mediolanie. Jak na razie próbowała swoich sił w takich tytułach jak FIFA, Rocket League czy też wspomniany już Fortnite. W nim pod swoimi skrzydłami zatrudnia dwóch naszych rodaków, czyli Artura "Artora" Wielgosza oraz Kefyy. Brali oni niedawno udział w Fortnite Champion Series: Invitational 2022, czyli mistrzostwach świata duetów. Włoska organizacja widzi więc spory potencjał w polskich zawodnikach i od teraz będzie kontynuować swoją inwestycję na jeszcze większą skalę, tym razem w League of Legends.