mhL z mistrzostwem Wielkiej Brytanii

mhL i spółka od samego początku uchodzili za murowanych faworytów tego sezonu. Tym większym zaskoczeniem był więc fakt, iż to nie oni podczas fazy grupowej zajęli pierwsze miejsce w swoim zbiorze! Ale tak się jednak stało, bo Endpoint w swoim ostatnim spotkaniu w pierwszym etapie uznało wyższość Chetz Esports i w efekcie w tabeli ustąpiło nieposiadającemu wsparcia organizacji 1PIN. To sprawiło, że obrońcy tytułu przygodę z play-offami zaczęli już w pierwszej ich rundzie, ale nie przysporzyło im to większych problemów, bo po dwóch szybkich 16:7 ograli Arctic Raptors. O wiele więcej kłopotów w półfinale sprawiło Into The Breach – w tym wypadku doszło w sumie do trzech pojedynków, a skład Knasiaka szalę na swoją stronę przechylił dopiero po trzech mapach.

Mimo to nikt nawet nie zakładał, że Endpoint może sobie nie poradzić w wielkim finale. Tym bardziej że przeciwnikiem zespołu polskiego snajpera było anonimowe dla przeciętnego kibica Viperio. I chociaż nie obyło się bez pewnych utrudnień, to nadal panujący mistrzowie wygrali 16:13 na Nuke'u. Niemniej potem dwie kolejne mapy, Ancient i Vertigo, padły łupem pretendentów! Niespodzianka wisiała więc w powietrzu, a podopieczni Allana "Rejina" Petersena nie mieli już miejsca na błędy. I na swoje szczęście ich nie popełnili, bo na Mirage'u i Inferno odwrócili losy rywalizacji, zamykając całe spotkanie rezultatem 3:2. Spora w tym zasługa samego mhL-a, który zdobył w sumie 111 fragów, co było najlepszym wynikiem wśród wszystkich uczestników meczu.

Końcowa klasyfikacja ESL Premiership:

1. Endpoint CeX 5 500 £
2. Viperio 2 600 £
3-4. 1PIN, Into The Breach 1 200 £
5-6. Arctic Raptors, Chetz Esports 1 000 £
7-8. BLVKHVND, Legates Esports 600 £
9-10. If I Speak, Team 7AM 400 £
11-12. Big Time Rush, eMasters 250 £

Dominacja Endpoint na Wyspach

Tym samym Endpoint zapewniło sobie awans na ESL Pro League Conference Season 17, które odbędzie się w lutym przyszłego roku na Malcie. Dla samej organizacji jest to też ogromnie prestiżowe wydarzenie, bo możemy już spokojnie mówić o absolutnej dominacji rozgrywek przez jeden zespół. Warto wszak wspomnieć, że gracze brytyjskiej formacji wygrali ESL Premiership ósmy raz z rzędu. Seria ich triumfów została zapoczątkowana jeszcze w lipcu 2019 roku, a swój wkład w te sukcesy miał nie tylko Knasiak, ale i inny z naszych rodaków. Wszak zimą 2019 roku drużynę jako zmiennik wspomagał Filip "tudsoN" Tudev, zaś wiosną wiosną 2021 roku grał z nią Oskar "oskarish" Stenborowski.