Finalista Majora pierwszym rywalem OG

Organizator zaprezentował pełny harmonogram turnieju, wraz z parami pierwszych spotkań. Na otwarcie mistrzowie świata z Outsiders stawią czoła Teamowi Liquid. Po nich na serwerze zameldują się FaZe Clan wraz z G2 Esports. Ostatnim spotkaniem dnia będzie pojedynek Natus Vincere z Teamem Vitality, a więc raz jeszcze naprzeciw siebie zobaczymy Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva i Mathieu "ZywOo" Herbauta.

Polskich kibiców najbardziej jednak interesuje starcie, które zaplanowane jest na godzinę 13:00. W nim F1KU wraz ze swoim OG podejmie liderów światowego rankingu – Heroic. Wicemistrzowie świata oraz zwycięzcy jesiennych finałów BLAST Premier będą niewątpliwie trudnym rywalem do przejścia. Dzień później OG w zależności od wyniku meczu przeciwko Duńczykom zmierzy się albo z NAVI, albo z Vitality. Będzie to ostatnia w tym roku okazja do pokazania się w oficjalnym spotkaniu. Kolejnym dużym turniejem będzie już Intel Extreme Masters Katowice.

Pierwsze spotkania w ramach światowych finałów BLAST Premier:

14 grudnia
07:00 Outsiders vs Liquid Logo Liquid BO3
10:00 FaZe Clan vs G2 BO3
13:00 Heroic vs OG BO3
16:00 Natus Vincere vs Team Vitality Vitality BO3

BLAST Premier World Final odbędzie się w dniach 14-18 grudnia. W puli nagród organizator zapewnił okrągły milion dolarów, z czego połowę zgarnie zwycięzca. Turniej odbędzie się w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.