Z Evil Geniuses do FlyQuest

W ostatnim czasie koreański toplaner reprezentował barwy Evil Geniuses, gdzie grał m.in. z Kacprem "Inspiredem" Słomą. Wiosenny split zakończył się triumfem właśnie tej ekipy, dzięki czemu reprezentowała ona Amerykę Północną podczas Mid-Season Invitational. Mimo iż latem EG zakończyło już na najniższym stopniu podium, to wynik ten był wystarczający, aby zakwalifikować się na Worlds 2022. Tam jednak Impact wraz z kolegami mimo udanej fazy play-in trafili do bardzo trudnej grupy i z tylko jedną wygraną pożegnali się z turniejem w top 16.

Sam Impact mimo wielu lat stażu oraz faktu, że Puchar Przywoływacza podnosił blisko dziesięć lat temu, raczej nie zamierza obniżać poprzeczki. W końcu od triumfu na mistrzostwach świata tylko trzykrotnie nie było mu dane wziąć udziału w walce o czempionat globu. Pod tym względem osiągnięcia FlyQuest są znacznie uboższe, mówiąc bardzo delikatnie. Podczas swojej sześcioletniej przygody z LCS tylko raz FQ zdołało zakwalifikować się na Worlds – miało to miejsce w roku 2020, kiedy to drużyna zdobyła dwukrotnie wicemistrzostwo Ameryki Płn. Poza tym ani razu nie udało jej się zająć choć miejsca na podium LCS, a zdarzały się splity, gdzie w ogóle w play-offach nie wystąpiła.

Z kim grać będzie Impact?

Czy rok 2023 będzie dla FQ co najmniej tak dobry, jak 2020? Wiele zależy od nowego składu, którego większość już znamy. Oprócz Impacta szeregi FlyQuest reprezentować będą debiutujący w LCS Lee "Prince" Chae-hwan oraz Lee "VicLa" Dae-kwang, którzy dotychczas grali wyłącznie w rodzimych, koreańskich rozgrywkach. W roli wspierającego występować będzie Bill "Eyla" Nguyen, który choć miał okazję wystąpić w kilku grach najwyższego szczebla LCS w barwach Teamu Liquid, to głównie kojarzony jest z grą w akademii i na dobrą sprawę FlyQuest będzie jego pierwszą formacją, gdzie będzie miał zagwarantowane miejsce w składzie na dłużej. Największą niewiadomą, przynajmniej w teorii, jest tylko pozycja dżunglera, bo tu jeszcze nie pojawiło się oficjalne ogłoszenie, niemniej według wcześniejszych informacji przekazanych przez Brieuca "LEC Wooloo" Seegera w dżungli FlyQuest występować będzie Mingyi "Spica" Lu. Na oficjalne ogłoszenie raczej nie będziemy musieli długo czekać, zważywszy na to, że wspomnianą czwórkę FQ prezentowało w ostatnich dniach.

Tak aktualnie prezentuje się skład FlyQuest:

Jeong "Impact" Eon-young
Lee "VicLa" Dae-kwang
Lee "Prince" Chae-hwan
Bill "Eyla" Nguyen
Alexey "Sharkz" Taranda