Creative AVEZ

Creative AVEZ

Obecny skład AVEZ


PRZYSZLI ODESZLI
Aleks "xenq" Fidria
Bartek "Moonwalk" Mikołajczyk
Jan "cejot" Dyl
Kacper "next1me" Parakowski
Oskar "bonjorno" Mikłaszewicz

O możliwych ruchach personalnych w Creative AVEZ mówiło się w kuluarach już na początku grudnia, ale wtedy wydawało się jeszcze, że będzie to klasyczna wymiana jednego-dwóch elementów. Tak zresztą też początkowo było, bo pierwotnie swoją współpracę z Ośmiornicami zakończyli jedynie Aleks "xenq" Fidria oraz Bartek "Moonwalk" Mikołajczyk. – Zawodnikom bardzo dziękujemy za reprezentowanie barw AVEZ. Spełnili z nawiązką wszystkie pokładane w nich nadzieje oraz plany. Rozstajemy się za porozumieniem stron i życzymy dalszych sukcesów – pisali wówczas przedstawiciele AVEZ w komunikacie przesłanym do naszej redakcji. Ale to był dopiero początek.

Kilkanaście dni później stołeczna formacja potwierdziła, że zamiast uzupełniać powstałe luki, zdecydowała się rozstać też z pozostałymi zawodnikami. W ten sposób z AVEZ pożegnali się również Jan "cejot" Dyl, Kacper "next1me" Parakowski oraz Oskar "bonjorno" Mikłaszewicz, czyli pozostali członkowie ekipy znanej wcześniej jako AVEZ Kraken. – Kiedy kontraktowaliśmy AVEZ KRAKEN jako główny skład, nie spodziewaliśmy się, że chłopaki z nawiązką spełnią nasze oczekiwania. Dzięki nim awansowaliśmy do Dywizji Mistrzowskiej PLE, do ESEA Advanced oraz do najwyższej ligi SCL. Teraz mamy chwilę czasu na znalezienie następców – przyznały osoby związane z Ośmiornicami.

Entropiq Queens

Entropiq Queens

Obecny skład Entropiq


PRZYSZŁY ODESZŁY
Paulina "pavlla" Bucholc
Agata "Ailie" Serafin
Martyna "LETi" Owsik
Aleksandra "Olkaa." Janiszewska
Aleksandra "Nessi" Kotowicz

W marcu czeska organizacja Entropiq wykonała zaskakujący ruch. Pod jej skrzydła trafiła bowiem kobieca drużyna CS:GO, ale pochodząca nie z Czech, a z Polski! W ten właśnie sposób narodziły się Entropiq Queens, które miały być głównymi obok NAVI Javelins przedstawicielkami rodzimej żeńskiej sceny poza krajem. – To sprawka Mateja Kmiťa, który jest kimś, kto szuka drużyn podobnych do nas. I można powiedzieć, że to właśnie on nas znalazł i stwierdził, że jesteśmy dobrym "materiałem" na żeńską drużynę. Tak więc zaczęły się rozmowy i ostatecznie w Entropiq uznali, że jeżeli mają mieć żeńską drużynę, to chcą, żebyśmy to były my – mówiła jeszcze w kwietniowej rozmowie z naszym serwisem Agata „Ailie” Serafin.

Ostatecznie jednak Królowe z Entropiq nie podbiły rozgrywek ESL Impact. Do pierwszego sezonu Impact League nawet się nie zakwalifikowały, w drugim zaś poniosły komplet porażek. Również w Cash Cupach zespół nie błyszczał, toteż trudno być zaskoczonym, że finalnie po zaledwie dziewięciu miesiącach strony się rozstały. – To koniec. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierali. I dziękuję także Entropiq za wspólnie spędzony czas – pisała wówczas Ailie. Co ciekawe, do późniejszych eliminacji do ESL Impact Katowice w miksowym składzie przystąpiły jedynie Paulina "pavlla" Bucholc oraz Aleksandra "Olkaa." Janiszewska, aczkolwiek bez sukcesów.

Illuminar Gaming

Illuminar Gaming

Obecny skład Illuminar

Bartłomiej "masked" Trybuła
Piotr "morelz" Taterka
Mateusz "TOAO" Zawistowski
Paweł "byali" Bieliński (stand-in)
Hubert "szejn" Światły (stand-in)

PRZYSZLI ODESZLI
Konrad "EXUS" Jeńczeń
Paweł "reatz" Jańczak

Do zmian w składzie Illuminar Gaming na dobrą sprawę doszło już na początku listopada. To właśnie wtedy w zespole niespodziewanie znaleźli się mistrz świata z 2014 roku, Paweł "byali" Bieliński, a także były gracz akademii MOUZ, Hubert "szejn" Światły. Od samego początku zapewniono jednak, iż jest to rozwiązanie jedynie tymczasowe, które ma obowiązywać do końca sezonu. Tak czy inaczej, wraz z przyjściem wyżej wspomnianej dwójki w wyjściowej piątce zabrakło miejsca dla Konrada "EXUSA" Jeńczenia i Pawła "reatza" Jańczaka, niemniej ci pozostali związani z organizacją i mieli mieć nawet jeszcze swój moment chwały, będący naprawdę fantastycznym pożegnaniem.

Do ów momentu doszło na początku grudnia, gdy Illuminar wspierane właśnie przez EXUSA i reatza zatriumfowało w Polskiej Lidze Esportowej. Także dzięki Jeńczeniowi i Jańczakowi IHG okazało się lepsze od FurryFury Ungentium, dokładając do gabloty organizacji kolejne trofeum. A krótko później formacja spod znaku błękitnego oka oficjalnie poinformowała o definitywnym rozstaniu z dwoma weteranami polskiej sceny. W momencie pisania tego tekstu nie wiadomo jednak, w jakim miejscu obaj wolni gracze będą kontynuować swoje kariery. Ba, nie ma nawet pewności, czy byali i szejn nadal będą zajmować ich miejsca, czy też Illuminar finalnie postawi na kogoś innego.

MAD DOG'S PACT

MAD DOG'S PACT

Obecny skład PACT


PRZYSZLI ODESZLI
Dawid „lunAtic” Cieślak
Bartosz „bnox” Niebisz
Sebastian "fr3nd" Kuśmierz
Maciej "Bielany" Biliński
Łukasz "azizz" Kałkowski

Jeszcze przed końcem 2023 roku MAD DOG'S PACT odpalił prawdziwą bombę. Organizacja zdecydowała się bowiem na szeroko zakrojone zmiany i zamiast wymienić kilku graczy, od razu pożegnała cały skład! A to oznacza, że swoją blisko pięcioletnią przygodę z PACTEM zakończył Dawid "lunAtic" Cieślak, którego bez wahania możemy określić mianem żywej legendy formacji. A to wszystko zaledwie kilka tygodni po tym, jak wspomniany lunAtic i jego dotychczasowi koledzy zajęli drugie miejsce w ESL Mistrzostwach Polski, ocierając się o awans na Intel Extreme Masters Katowice 2023. I cóż, można śmiało założyć, że gdyby udało im się w finale ograć Permittę eSports, to do żadnego rozstania by nie doszło.

Z odejściem lunAtica kończy się pewna, niezwykle ważna epoka w dziejach PACT. [...] To wraz z dołączeniem dywizji pod przewodnictwem Dawida na początku 2018 roku nabraliśmy wiatru w żagle. To wtedy uwierzyłem, że stać nas na rozwój i osiągnięcie coraz to wyższych celów. [...] Teraz jednak nadszedł czas na zmiany – przyznał w opublikowanym przez organizację oświadczeniu jej założyciel, Marcin "padre" Kurzawski. Jednocześnie działacz zabrał też głos na temat przyszłości PACTU, który bynajmniej nie znika z esportowej mapy kraju. – A co dalej z PACT? Chyba czas na "Młodą Polskę"... – ogłosił padre, stosując przy tym tajemnicze literackie nawiązanie.


Wszystkie comiesięczne raporty transferowe z cyklu "Transferowa karuzela nad Wisłą" znaleźć można pod tym adresem.