Legenda PACT odchodzi

PACT w dotychczasowym kształcie funkcjonował od sierpnia. To właśnie wtedy członkami zespołu zostali Maciej "Bielany" Biliński, Łukasz "azizz" Kałkowski i pierwotnie tylko wypożyczony z HONORIS Sebastian "fr3nd" Kuśmierz. Tercet ten dołączył do związanego z ekipą od maja 2021 Bartosza „bnoxa” Niebisza oraz Dawida „lunAtica” Cieślaka, prawdziwej legendy PACTU. I nie ma w tym ostatnim stwierdzeniu choćby odrobiny przesady, bo 29-letni prowadzący występował w tych samych barwach przez blisko pięć lat, umykając wszystkim roszadom personalnym i jednocześnie przyczyniając się do największych sukcesów w historii formacji.

Jestem wolnym agentem. To była długa i wyczerpująca podróż... Jeśli jakaś drużyna potrzebuje kapitana i IGL-a z krwi i kości to zapraszam do kontaktu. Mimo tragicznego sportowo roku wierzę, że przy odpowiedniej mieszance jestem w stanie zbudować drużynę, którą zawsze próbowałem stworzyć. Jestem otwarty na wszystkie propozycje – przyznał lunAtic w opublikowanym przez siebie oświadczeniu. Wraz z PACTEM zgarnął on m.in. trzy puchary za triumf w Polskiej Lidze Esportowej, dokładając do tego dwa wicemistrzostwa Polski oraz wygraną w Esport Tour Pro Spring 2020. Na dodatek na swoim koncie ma on zwycięstwo na międzynarodowym lanie, Lantrek 2019.

"Być może zagramy jeszcze w przyszłym sezonie w jakimś trzonie"

Pożegnalne posty pojawiły się także w kanałach społecznościowych innych graczy. – Ostatni rok był co najmniej słaby. Sukcesów brak, a jak już coś zaczynało wychodzić, to coś innego się psuło. Wiele problemów, dziwnych sytuacji czy niedomówień w grze i poza nią, a od siebie na pewno w wielu momentach mogłem dawać jeszcze więcej. Dla młodszych grajków, którzy chcieliby grać profesjonalnie w gry – musicie mieć stalową psychę. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że to był problem nr 1 w tym roku. Ale nie ma co narzekać, bo z pewnością było mi to potrzebne i pomogło odnaleźć siebie jako gracza. Jestem zmotywowany jak nigdy, psycha już wstała i odnalazłem swój styl gry – zapewnił fr3nd.

Były wzloty, były upadki i przede wszystkim zyskałem dużo cennej wiedzy i doświadczenia, które mam nadzieję zaowocuje w kolejnej drużynie. Co do obecnego składu niestety nie spełniliśmy wyznaczonych przez siebie celów i każdy rozchodzi się w swoją stronę w dobrych stosunkach. Być może zagramy jeszcze w przyszłym sezonie w jakimś "trzonie" ale co będzie następne, okaże się dopiero w przyszłym roku! – stwierdził z kolei bnox. Na ten moment nie wiadomo, jakie będą kolejne poczynania dotychczasowego pracodawcy osieroconego składu. To znaczy, czy PACT zbuduje nowy zespół, zatrudni już istniejący czy też może całkowicie pożegna się ze sceną CS:GO?

Ostatni skład MAD DOG'S PACT prezentował się następująco:

Dawid „lunAtic” Cieślak
Bartosz „bnox” Niebisz
Sebastian "fr3nd" Kuśmierz
Maciej "Bielany" Biliński
Łukasz "azizz" Kałkowski