Polacy ruszają po ESL Pro League

Dzięki temu poznaliśmy kształt drabinki, w ramach której rywalizować będą uczestnicy zawodów. Co ciekawe, już w pierwszej rundzie czekają nas derby Polski, w których naprzeciwko siebie staną mistrzowie kraju z Permitty eSports oraz triumfatorzy ESL Challenger League z 9INE. W przypadku tych drugich nie wiadomo jeszcze do końca, w jakim składzie pojawią się oni na serwerze. Nadal niejasna jest bowiem kwestia tego, kto obejmie po Grzegorzu "SZPERZE" Dziamałku funkcję snajpera. Niemniej bardzo prawdopodobne, iż będzie to Olek "hades" Miśkiewicz i to właśnie on stanie naprzeciwko zawodników Permitty.

Ale na tym polskie akcenty się nie kończą, bo w stawce znalazło się miejsce również dla Endpoint CeX. Zawodnikiem mistrzów Wysp Brytyjskich od kilku miesięcy jest Miłosz "mhL" Knasiak i on również będzie mógł zawalczyć ze swoimi kolegami o przepustkę do CS-owej ligi mistrzów. Na drodze formacji ze Zjednoczonego Królestwa staną, co ciekawe, goście z dalekiej Brazylii. Rywalami Endpoint będą wszak Brazylijczycy związani z Case Esports, czyli organizacją zawodnika Manchesteru United, Casemiro.

Drabinka ESL Pro League Conference:

Zmagania w ramach europejskiej ESL Pro League Conference toczyć się będą między 16 a 21 stycznia. Ostatecznie trzy najlepsze zespoły zapewnią sobie awans do ESL Pro League Season 17.