GameWard z całkowicie odświeżonym składem

Przed Raxxo kolejna szansa, by pokazać, iż stać go na rywalizację o czołowe lokaty. Co prawda na papierze skład GameWard. Skład formacji nie należy do najsilniejszych w La Ligue Française, jednak ma potencjał. Na topie zagra kolega Polaka z Miarage Elyandry, czyli Lucas "Badlulu" Piochaud, który w profesjonalnym LoL-u zadebiutował w 2022 roku. Bardziej doświadczony jest nowy dżungler GW, którym został Lucas "Eckas" Piochaud. Litwin występował wcześniej w Giants oraz Iron Wolves, a poprzedni rok spędził w akademii SK Gaming.

Bardziej znany polskim fanom może być zaś nowy środkowy GameWard, czyli Mihail "twohoyrz" Petkov. Bułgar zasłynął grą w ŠAIM SE SuppUp, z którym dotarł do ćwierćfinału EU Masters, z kolei w 2022 roku reprezentował barwy esportowej sekcji słynnej FC Barcelony. Wszystko dopełnia strzelec, Ömer "Practice" Türgüt. Duńczyk w minionym sezonie występował w MOUZ, z którym dwukrotnie uplasował się na 6. pozycji w lidze niemieckiej. Warto też wspomnieć o rumuński trenerze formacji. Emanuel "Emi" Ursachi, bo o nim tu mowa, w 2021 roku prowadził K1CK, gdzie miał już okazję współpracować z Raxxo, a ubiegły rok tak, jak Practice, spędził w zespole popularnych Myszy.

Wzloty i upadki Raxxo

Raxxo to jeden z bardziej doświadczonych aktywnie grających polskich zawodników. Na początku swojej kariery wspierający grał w rosyjskim Rox, a w 2017 roku dołączył do Pompa Teamu. W organizacji Sergiusza "nitrozyniaka" Górskiego nie udało mu się nic wygrać, ale zajmował miejsca w top 4 polskich turniejów. Natomiast po pierwszy triumf sięgnął na greckiej scenie wraz z Panathinaikos AC eSports. Następnie wraz z formacją dostał się jeszcze do ćwierćfinału EU Masters, pokonując w grupie Szatę Maga. Po tym Bazydło wrócił na polską scenę, przechodząc do RSIX-Teamu, zaś latem 2019 roku występował już w Rogue Esports Clubie, z którym zdobył wicemistrzostwo Ultraligi i dotarł do ćwierćfinału EUM.

Najlepszy dla Polaka był sezon 2020. Raxxo dołączył do debiutującego w Ultralidze K1CK Neosurf, gdzie spotkał kolegów z poprzednich drużyn. K1CK szybko pokazało się ze świetnej strony i zdobyło wicemistrzostwo. Natomiast na EU Masters Łukasz "Puki Style" Zygmunciak i spółka przeszli samych siebie, sensacyjnie docierając aż do finału. Niemniej po takich sukcesach formacja zdecydowała się zmienić wspierającego na lato i Raxxo musiał na szybko szukać nowego domu. Ostatecznie dołączył on do bałkańskiego CR4ZY, aczkolwiek już na sezon 2021 wrócił do K1CK i znów wywalczył 2. miejsce w Ultralidze. Jednak latem było już dużo gorzej i K1 odpadło już w pierwszej rundzie play-offów. Natomiast 2022 roku był dla 26-latka najgorszy w karierze. Reprezentował on wówczas barwy Mirage Elyandra, z którym zajął 9. oraz 10. miejsce w LFL.

Tak prezentuje się pełny skład GameWard na przyszły sezon LFL:

Lucas "Badlulu" Piochaud
Lucas "Eckas" Piochaud
Mihail "twohoyrz" Petkov
Ömer "Practice" Türgüt
Oskar "Raxxo" Bazydło
Emanuel "Emi" Ursachi