Mistrzowie European Masters walczą o swoje pierwsze zwycięstwo

Hiszpańska Superliga rozpocznie się już o godzinie osiemnastej. Adrian "Odi11" Kruk i jego Guasones wczoraj przegrali przeciwko Rebels Gaming, dzisiaj natomiast zmierzą się z UCAM Tokiers. Na papierze jest to idealny przeciwnik do zdobycia pierwszego zwycięstwa. UCAM zdecydowanie nie należy do topki Hiszpanii i najlepszy okres ma już raczej za sobą.

Zaraz po tym starciu zobaczymy twarze dobrze znane fanom Ultraligi. Akademia Teamu Heretics poległa w swoim pierwszym spotkaniu z Giants. Dziś Marcin "iBo" Lebuda ma szansę pokazać swoją siłę przeciwko Miłoszowi "R4VENOWI" Domagalskiemu, toplanerowi Rebels Gaming. Z pewnością iBo chce udowodnić, że wczorajszy niezbyt wybitny występ był jedynie wpadką, która prędko się nie powtórzy. Nie ma co się oszukiwać, w tym spotkaniu mistrzowie European Masters mierzą się z ekipą, która teoretycznie nie ma szans na play-offy. Porażka będzie naprawdę niepokojącym symptomem, którego po prostu nie da się zignorować.

Fresskowy mierzy się ze swoim nemezis minionego roku

Godzina 20 przyniesie nam starcie Movistar Riders z BISONS ECLUB. Trójka zawodników byłego G2 Arctic, w tym Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik, kontynuuje swoją wspólną przygodę. Jednak wrogowie w lidze pozostają tacy sami. Bizony były problematyczne dla sojuszników Polaka przez ich niecodzienny styl gry, który skutecznie łamał schematy skrzętnie przepracowane przez byłą akademię G2. Teraz jednak obie drużyny zaczynają rok z czystą kartą i jednym zwycięstwem na koncie, dodatkowo obie zyskały je w podobnych okolicznościach – musiały wracać do meczu, mając gigantyczną stratę w złocie, jednak dzięki cudownym zagraniom udało im się ostatecznie zatriumfować.

KOI połączyło się z Rogue pod koniec poprzedniego roku, a dwójka Polaków wykorzystała ten ruch. Mowa oczywiście o Jakubie "Sinmivaku" Ruckim oraz Damianie "Luckerze" Konefału, którzy zasilili szeregi akademii KOI. Pierwszy mecz nie był jednak najlepszy. Formacja związana z zespołem grającym w League of Legends EMEA Championship przegrała przeciwko UCAM, a dziś o godzinie 21 zmierzy się z esportową dywizją FC Barcelony. Sinmivak będzie miał twardy orzech do zgryzienia, ponieważ jego rywalem będzie były reprezentant KOI grający dawniej w LEC, a mianowicie Matti "WhiteKnight" Sormunen. Polak będzie chciał udowodnić, że słusznie zastąpił finlandzkiego toplanera.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów hiszpańskiej Superligi :

17 stycznia
18:00 UCAM Tokiers vs Guasones
Odi11
BO1
19:00 Los Heretics
iBo, Zwyroo, Marlon
vs RebelsGaming logo Rebels Gaming
R4ven
BO1
20:00 Movistar Riders
Fresskowy
movistar_riders vs BISONS ECLUB BO1
21:00 Barça eSports vs KOI logo Finetwork KOI
Sinmivak, Lucker
BO1
22:00 Fnatic TQ vs Giants BO1

Zapraszamy do śledzenia losów Polaków w hiszpańskiej Superlidze, transmisje możecie znaleźć pod tym adresem.