Akademia Heretics z pierwszym zwycięstwem

Guasones wraz z Adrianem "Odim11" Krukiem nie może zaliczyć początku tego sezonu Superligi do udanych, ponieważ zaliczyli dwie porażki z przeciwnikami, którzy na papierze powinni okupować środek i dół tabeli. UCAM Tokiers okazało się znacznie silniejsze od swoich konkurentów i bezlitośnie rozprawiło się z ekipą Polaka – mecz trwał 36 minut i była to raczej przemyślana egzekucja niż szarpane zwycięstwo.

Nieco lepszym bilansem może pochwalić się Team Heretics Academy. Po poniedziałkowej porażce z Giants formacja Marcina "iBo" Lebudy wyrównała swój rezultat, pokonując z finezją Rebels Gaming, do którego należy Miłosz "R4VEN" Domagalski. Na specjalne wyróżnienie zasługuje Victor "Flakked" Lirola Tortosa, który bezbłędnie prezentował się na Zeri.

Movistar Riders na czele tabeli

Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik i jego Movistar Riders notują drugą wygraną w Superlidze. Łatwo jednak nie było, bo mimo znakomitego startu bitwa z BISONS ECLUB trwała 39 minut i była niezwykle zacięta. Podczas środkowego etapu gry pojawiło się wiele błędów indywidualnych. Ostatecznie MRS zwyciężyło i zachowało czyste konto, jednak zwycięstwa tej drużyny nie należą do najbardziej ułożonych.

Fatalny początek sezonu zalicza natomiast Finetwork KOI. Jakub "Sinmivak" Rucki dostał nieprzyjemny urodzinowy prezent, jakim była kolejna porażka. Formacja związana z popularnymi hiszpańskimi celebrytami grała niesamowicie pasywnie – do 25. minuty Barça eSports nie musiała nawet wymieniać się obiektami na mapie, po prostu bezlitośnie ogrywała swoich rywali decyzjami oraz lepszym rozumieniem aktualnej mety. Już w 22. minucie udało jej się zdobyć Duszę Smoczycy Chemtechowej. Od tego momentu gra była całkowicie pod kontrolą Barcy i została zakończona w 35 minucie.

Tak prezentują się wyniki w hiszpańskiej SuperLidze:

17 stycznia
18:00 UCAM Tokiers 1:0 Guasones
Odi11
BO1
19:00 Los Heretics
iBo, Zwyroo, Marlon
1:0 RebelsGaming logo Rebels Gaming
R4ven
BO1
20:00 Movistar Riders
Fresskowy
movistar_riders 1:0 BISONS ECLUB BO1
21:00 Barça eSports 1:0 KOI logo Finetwork KOI
Sinmivak, Lucker
BO1
22:00 Fnatic TQ 1:0 Giants BO1