Rodzina Nygaard powiększa się

Norwega zabraknie właśnie z powodu powiększenia się jego rodziny o nowego członka. Nygaard na dniach spodziewa się narodzin swojego dziecka, przez co nie będzie mógł uczestniczyć w turnieju. Jego nieobecność nie jest więc spowodowana żadną kontuzją ani problemami, lecz chęcią zostania przy żonie. Nie wiemy również, czy rain powróci w szeregi FaZe Clanu na czas Intel Extreme Masters Katowice, a tego nie może zapewnić również sam zawodnik.

Wiemy za to, iż w Katowicach pojawi się trener międzynarodowej formacji. RobbaN, podobnie jak rain, nie będzie mógł jednak wesprzeć swojej ekipy w Kopenhadze. Z oficjalnych informacji przekazanych przez organizację Szwed nie pojawi się z bliżej nieokreślonych powód osobistych. Jego powrót do zespołu przewidywany jest w przyszłym tygodniu lub tuż przed startem IEM Katowice. Może to odbić się na przygotowaniach byłych mistrzów świata do startu w najważniejszej esportowej imprezie w Polsce.

Być może FaZe Clan postawi na sprawdzonego w ich barwach Olofa "olofmeistera" Kajbjera, który obecnie przesiaduje na ławce rezerwowych. W zeszłym roku nie zagrał on żadnego oficjalnego spotkania na profesjonalnej scenie. Jedynym jego występem był towarzyski turniej Kinguin Legends 2022. Amerykańska organizacja informację dotyczącą składu poda tuż przed piątkowym meczem otwarcia.

Obecny skład FaZe Clanu na BLAST Premier Spring Groups:

Finn "karrigan" Andersen
Russel "Twistzz" Van Dulken
Robin "ropz" Kool
Helvijs "broky" Saukants

AKTUALIZACJA: Jak donosi portal dust2.us, FaZe Clan stara się wypożyczyć od Heroic ich zmiennika, którym jest Kristian "k0nfig" Wienecke. Ruch ten na pewno zainteresuje samego BLASTA, gdyż Heroic zarejestrowało się Wienecke jako własnego rezerwowego jeszcze przed zamknięciem rejestracji składów. Z drugiej strony FaZe zgłosiło do turnieju właśnie Kajbjera i być może będą zmuszeni właśnie z nim zagrać, nie mogąc sięgnąć po Wienecke.