Call of Duty zalicza opóźnienie

Od połowy grudnia aktualizacje do Call of Duty: Modern Warfare II i Call of Duty: Warzone 2.0 są raczej sporadyczne, choć produkcje te, a szczególnie druga z nich, nie są w najlepszej kondycji. Dlatego informacja o opóźnieniu sezonu drugiego, który miał być źródłem wielu udogodnień dla rozgrywki, nie została najlepiej odebrana przez graczy.

Jak zapewnia Activision, już wkrótce w Warzone 2.0 gracze będą mogli zagrać na mniejszej i bardziej dynamicznej mapie w trybie Resurgence. Z kolei fani Modern Warfare II otrzymają wreszcie tryb rankingowy wraz z masą dodatkowej, nowej zawartości. Natomiast Infinity Ward, studio odpowiedzialne za tworzenie i rozwój gier, dodało, że więcej informacji na temat zmian pojawi się w przyszłym tygodniu. Mają one dotyczyć takich elementów rozgrywki jak zrzuty z wyposażeniem, gułag czy zbieranie ekwipunku.

Całe zajście związane z opóźnieniem wydaje się jednak być niepokojące ze względu na fakt, że powtarza się sytuacja z początku zeszłego roku. Wtedy również przesunięto drugi sezon gry spod szyldu Call of Duty. Co więcej, od czasu premiery Modern Warfare II oraz Warzone 2.0 statystyki aktywnych graczy stale maleją. Nie wróży to dobrze przyszłości strzelanek, tym bardziej że produkcje z końca 2022 roku miały być rewolucyjne dla serii.