Kolejne mecze wiosennej fazy grupowej BLAST Premier

F1KU i jego koledzy swoją przygodę z wiosenną fazą grupową BLAST Premier rozpoczną od pojedynku z Teamem Liquid. I już teraz można założyć, że przed nimi naprawdę trudne zadanie. Wszak północnoamerykańska organizacja ma po swojej stronie Mareksa "YEKINDARA" Gaļinskisa, który niedawno znalazł się na liście 20 najlepszych graczy CS:GO w minionym roku. Łotysz to niekwestionowana gwiazda Liquid i to właśnie od jego postawy zależeć będą potencjalne przyszłe sukcesy zespołu. Jeżeli zaś chodzi o OG, to nadal trudno jednoznacznie określić, na co stać będzie tę drużynę. Ta od czasu ostatnich zmian kadrowych notowała zarówno lepsze, jak i gorsze wyniki, chociaż półfinał BLAST Premier World Final 2022 wydaje się dobrym prognostykiem na przyszłość.

W tej samej grupie, co OG i Liquid, rywalizować będzie również FaZe Clan, który miał sporo problemów personalnych. Wszak z powodu narodzin dziecka poza grą tymczasowo znalazł się Håvard "rain" Nygaard, a organizacja długo nie mogła zatwierdzić jego zastępcy. Ostatecznie rzutem na taśmę chwilowy angaż otrzymał Patrick "es3tag" Hansen, pozostający bez stałego zatrudnienia od momentu rozstania z Ninjas in Pyjamas. Pierwszy mecz Duńczyka w nowych barwach o godzinie 12:00, gdy FaZe mierzyć się będzie z Complexity. Dzień zakończy natomiast starcie G2 Esports oraz BIG. W tym wypadku wszystkie oczy zwrócone będą na Samurajów, czyli mistrzów poprzedniego sezonu BLAST Premier. W tej sytuacji każdy inny wynik niż gładka wygrana będzie uznany za spore rozczarowanie.

Piątkowy harmonogram BLAST Premier:

20 stycznia

Półfinał drabinki wygranych grupy B

12:00 FaZe Clan vs Complexity BO3
15:00 Team Liquid vs OG BO3

Półfinał drabinki wygranych grupy C

18:30 G2 Esports vs BIG BO3

Wszystkie mecze BLAST Premier Spring Groups 2023 wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.