F1KU mecz od awansu na wiosenne finały BLAST Premier

OG, którego zawodnikiem jest Polak, w pierwszym grupowym meczu BLAST Premier niespodziewanie pokonało wyżej notowany Team Liquid. W ten sposób międzynarodowy skład z Europy postawił pierwszy, znaczący krok na drodze do awansu na wiosenne finały. Niemniej, aby już teraz przypieczętować swój sukces, F1KU i spółka muszą pokonać kolejnego trudnego rywala. Tym będzie żądny sukcesów FaZe Clan, który w Kopenhadze wspomagany jest przez Patricka "es3taga" Hansena. Pozostający ostatnio bez stałego zatrudnienia Duńczyk awaryjnie zastąpił oczekującego na narodziny swojego dziecka Håvarda "raina" Nygaarda i z dobrej strony pokazał się podczas pierwszego spotkania. Pytanie tylko, czy będzie on w stanie godnie wejść w buty norweskiego weterana również dziś?

Zwycięzca powyższego pojedynku będzie już pewny wyjazdu na BLAST Premier Spring Finals. Jeżeli zaś chodzi o mecz kolejny, to tam również będzie o co walczyć. Zmagania toczyć się będą bowiem o "życie", gdyż przegrany podzieli los Astralis i trafi do pierwszej z trzech rund fazy play-in. Na granicy eliminacji znalazły się wspomniane już Liquid, a także Complexity, które w inauguracyjnej serii starć okazało się lepsze od FaZe. Faworyt? Nie ulega wątpliwości, że tym będzie zespół spod znaku konia, który obecnie zajmuje trzecie miejsce w światowym rankinu. COL natomiast nadal szuka swojej tożsamości i jeszcze przed startem kopenhaskich zmagań bynajmniej nie wydawało się kandydatem do końcowego sukcesu.

Niedzielny harmonogram BLAST Premier:

22 stycznia

Finał drabinki wygranych grupy B

15:00 FaZe Clan vs OG BO3

1. runda drabinki przegranych grupy B

18:30 Complexity vs Team Liquid BO3

Wszystkie mecze BLAST Premier Spring Groups 2023 wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.