BLAST Premier pod znakiem snajperów ze wschodu

W poniedziałek podczas BLAST Premier Spring Groups rozegrany zostanie finał górnej drabinki grupy C, w którym naprzeciwko siebie staną Natus Vincere oraz G2 Esports. Oba zespoły w dużej mierze polegają na sile wschodnich snajperów, odpowiednio Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva oraz Ilyi "m0NESY'ego" Osipova. Zawodnicy ci w pierwszej serii starć nie zaprezentowali co prawda aż tak dobrej formy, do jakiej nas przyzwyczaili, ale nadal byli mocnymi punktami swoich ekip. To pozwala domniemywać, że dziś czeka nas prawdziwy snajperski pojedynek, którego losy przesądzą również o tym, kto finalnie zgarnie komplet punktów i zapewni sobie miejsce w finale grupy C. A stamtąd już tylko krok do decydującej fazy play-inów.

Nieco później w akcji oglądać będziemy kolejnego strzelca wyborowego z Ukrainy. Danyyl "headtr1ck" Valitov, bo o nim tu mowa, niedawno dołączył do Ninjas in Pyjamas i zaliczył okazały debiut w starciu ze wspomnianym NAVI. To jednak nie wystarczyło, by jego nowa drużyna zatriumfowała, przez co teraz nastolatka i jego kolegów czeka bój w dolnej drabince. Tam przeciwnikami NIP-u będą nasi zachodni sąsiedzi z BIG, którzy kilka dni temu starali się ze wszystkich sił oprzeć G2 Esports. I do pewnego momentu nawet im się to udawało, ale finalnie i oni musieli pogodzić się z porażką. Nie ulega zresztą wątpliwości, że dziś nie będą oni bynajmniej faworytami.

Poniedziałkowy harmonogram BLAST Premier:

23 stycznia

Finał drabinki wygranych grupy C

15:00 G2 Esports vs Natus Vincere BO3

1. runda drabinki przegranych grupy C

18:30 BIG vs Ninjas in Pyjamas BO3

Wszystkie mecze BLAST Premier Spring Groups 2023 wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.