Dwa polsko-polskie pojedynki w Hiszpanii

Hiszpańskie rozgrywki rozpoczną się od starcia drużyn, które do tej pory nie zdołały wygrać żadnego swojego meczu. Finetwork KOI przegrywało w najgorszym możliwym stylu, często bez prób podejmowania przeciwnika. Guasones natomiast walczyli, chociaż gubiło ich rozpoczynanie teamfightów w nieodpowiednich momentach. Adrian "Odi11" Kruk już o godzinie osiemnastej zmierzy się Damianem "Luckerem" Konefałem o tytuł najlepszego polskiego strzelca w Hiszpanii. Co ciekawe, Guasones dziś poinformowało również o angażu Patryka "Mystiquesa" Piórkowskiego, aczkolwiek na jego debiut będziemy musieli poczekać, jak wynika ze słów dżunglera zespołu – Pascala "Akre" Akremiego.

Później do gry przystąpią aktualnie niepokonani Movistar Riders, którzy do gry przystąpią z Rebels Gaming. Na papierze formacja Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika jest wyraźnym faworytem tego spotkania. W trzecim dzisiejszym meczu z udziałem Polaków akademia Heretics podejmie Barçę eSports. Marcin "iBo" Lebuda w barwach HRTS prezentuje się świetnie, a tym razem jego rywalem będzie Matti "WhiteKnight" Sormunen, czyli były gracz LEC.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów Polaków hiszpańskiej Superligi:

24 stycznia
18:00 Finetwork KOI
Sinmivak, Lucker
KOI logo vs Guasones
Odi11
BO1
19:00 Movistar Riders
Fresskowy
movistar_riders vs RebelsGaming logo Rebels Gaming
R4ven
BO1
21:00 Barça eSports vs Los Heretics
iBo, Zwyroo, Marlon
BO1

Starcie polskich leśników w Grecji

Marcin "Belit" Swereda debiutuje w swoim pierwszym spotkaniu w głównej klasie rozgrywkowej ERL-i. Jak na razie był znany z solo kolejki oraz gry w Method2Madness w ramach rozgrywek drugiej Ultraligi. Teraz czeka go niezwykle trudny sprawdzian, bowiem pierwszym rywalem jego Gamespace MCE będzie WLGaming – formacja, która od zawsze jest gwarantem siły w Grecji. Tam zobaczymy aż dwóch Polaków, Pawła "HeSSZero" Karwota oraz Bruno "Brunessa" Freunda. Bruness już w poprzednim splicie grał w barwach WLG, jednak mimo genialnego splitu zasadniczego nie udało mu się dostać na European Masters.

Oto spotkanie z udziałem Polaków w Greek Legends League:

24 stycznia
21:00 WLGaming
HeSSZero, Bruness
vs Gamespace MCE
Belit
BO1

Woolite emigruje do północnej Europy

NLC przeżyło istny szok jako liga w tym roku. Status ligi akredytowanej został odebrany temu podmiotowi i w efekcie aż osiem ekip zrezygnowało z udziału w rozgrywkach, w tym akademie EXCEL ESPORTS oraz Astralis. Nagle z tego chaosu wyłoniło się NORD Esports, które jest duchowym spadkobiercą X7 Esports. Ta formacja ma jeden cel, udowodnić siłę tego regionu i pokazać, że niesłusznie NLC spotkał taki brutalny los. Paweł "Woolite" Pruski po nieudanym roku w LFL-u chce ponownie pokazać, że nadal jest topowym strzelcem w Europie. Już o godzinie 19 Polak zawalczy przeciwko Nativz.

24 stycznia
19:00 Nord Esports
Woolite
NORD Esports, NORD Logo vs Nativz BO1

Zapraszamy do śledzenia losów Polaków w hiszpańskiej Superlidze, transmisję możecie znaleźć pod tym adresem. Warto pamiętać również o NLC oraz GLL.