Zespół F1KA znowu zagra z Liquid

OG wiosenne zmagania w BLAST Premier zaczęło od zaskakującego zwycięstwa z Teamem Liquid, potem jednak ekipie Polaka przytrafiła się porażka z FaZe Clanem. W efekcie F1KU i spółka spadli do dolnej drabinki, gdzie ponownie czeka ich mecz ze wspomnianym już Liquid. I można się spodziewać, że po wcześniejszym upokorzeniu formacja spod znaku konia nie zlekceważy oponentów z Europy, tym bardziej że kolejna przegrana będzie równoznaczna z grą w fazie play-in, a tego raczej każdy chce uniknąć. Aby jednak OG pokusiło się o kolejną niespodziankę, lepiej musi zaprezentować się nasz rodak. Miklas bowiem w poprzednich spotkaniach wypadł przeciętnie i pod względem ratingu jest obecnie najsłabszym zawodnikiem swojej drużyny.

Niemniej to wszystko dopiero po 18:30. Wcześniej zaś na serwerze zameldują się Evil Geniuses oraz Heroic, które, podobnie jak omawiane wcześniej OG i Liquid, również zmierzą się ze sobą po raz drugi na tym turnieju. Za pierwszym razem obie ekipy dostarczyły nam trzymapowe widowisko, a EG, chociaż spisywane było na straty, niespodziewanie pozostawiło w pokonanym polu liderów rankingu HLTV z Danii. Ze szczególnie dobrej strony pokazał się wówczas Timothy "autimatic" Ta, który i tym razem będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Wszak trudno spodziewać się, by Heroiczni drugi raz pozwolili sobie na zlekceważenie przeciwnika. Wręcz przeciwnie – wydaje się, że tym razem zrobią oni wszystko, by zamknąć pojedynek w dwóch mapach.

Wtorkowy harmonogram BLAST Premier:

24 stycznia

Finał drabinki przegranych grupy A

15:00 Evil Geniuses vs Heroic BO3

Finał drabinki przegranych grupy B

18:30 OG vs Team Liquid BO3

Wszystkie mecze BLAST Premier Spring Groups 2023 wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.