Czy Jankos zapewni sobie awans już dziś?

W pierwszym spotkaniu trzeciej kolejki LEC Astralis podejmie SK Gaming, więc łatwo tutaj wskazać faworyta. AST radziło sobie do tej pory bardzo słabo i wygrało tylko jeden mecz – z EXCEL ESPORTS, które podobnie jak gracze duńskiej organizacji okupuje ostatnie miejsce. Natomiast SK zaskakuje wszystkich zwycięstwami z takimi drużynami jak G2 Esports czy Team Vitality. Wygrana podopiecznych Simona "Swiffera" Papamarkosa oczywiście da im awans, który i tak mają już prawie pewny. Natomiast Astralis w przypadku porażki będzie w bardzo trudnej pozycji.

Ciekawsze z perspektywy polskiego fana będzie drugi spotkanie, w którym Team Heretics podejmie EXCEL. Wygrana w tym meczu oznaczać będzie awans zespołu Jankosa do fazy grupowej zimowego splitu, gdyż będzie miał on wtedy trzy oczka przewagi nad XL, a wygrywał bezpośrednie starcia z FNC, KOI i AST, czyli z ekipami z dołu tabeli. Natomiast XL w przypadku porażki będzie mieć szanse co najwyżej matematyczne.

KOI stanie przed trudnym zadaniem

W trzecim spotkaniu zawalczą dwa zespoły z górnej części tabeli. Świetnie spisujący się Team BDS zmierzy się z bardzo mocnym G2 Esports. W tym spotkaniu może wydarzyć się bardzo wiele, a jego stawką będą dobre pozycje na koniec fazy zasadniczej. Te zaś mogą przynieść później grę ze słabszymi rywalami w drugiej rundzie. Inaczej wygląda na papierze czwarte starcia, gdyż MAD Lions z bilansem 4-2 podejmą Fnatic z dorobkiem 2-4. Zawodnicy FNC mają to szczęście, że wygrywali bezpośrednie starcia z XL i KOI, więc zwycięstwo dzisiaj może im przynieść awans, a przegrana też nie będzie bardzo bolesna w skutkach.

Na koniec będziemy świadkami najbardziej emocjonującego meczu. Słabo spisujące się do tej pory KOI powalczy z liderującym Team Vitality. To będzie bardzo ważny mecz dla Trymbiego i spółki, ponieważ są w nie najlepszej sytuacji, a w niedzielę czeka ich jeszcze starcie z groźnym G2 Esports. Oczywiście ewentualna porażka nie skreśla graczy KOI, aczkolwiek może im utrudnić drogę do awansu. Pszczoły zaś będą chciały obronić pierwsze miejsce w fazie zasadniczej zimowego splitu LEC.

Tak prezentuje się terminarz pierwszego dnia trzeciej kolejki LEC:

4 lutego
18:00 SK Gaming vs Astralis BO1
19:00 Team Heretics vs EXCEL ESPORTS BO1
20:00 Team BDS vs G2 Esports BO1
21:00 Fnatic vs MAD Lions BO1
22:00 Team Vitality vs KOI BO1

Wszystkie mecze będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat Winter Splitu LEC zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru: