m4tthi żegna się z Ungentium

W tym gronie znalazł się m.in. Mateusz "m4tthi" Szambelan, były gracz m.in. Pompa Teamu, który w Ungentium grał od początku obecności tej organizacji na scenie Counter-Strike'a. To w jej barwach sięgnął po triumf w dywizji profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej oraz wicemistrzostwo Gdańsk Games 2021. Ponadto zapracował on sobie również na wyróżnienie indywidualne, bo na początku 2022 roku podczas Gali ESL Mistrzostw Polski otrzymał nagrodę dla snajpera sezonu. Z kolei kilka tygodni temu on i jego koledzy zajęli drugie miejsce w dywizji mistrzowskiej PLE, przegrywając podczas warszawskiego wielkiego finału z Illuminar Gaming,

2 lutego zakończyłem swoją prawie dwuletnią piękną przygodę z Ungentium, której nie zapomnę na pewno nigdy. Były wzloty oraz upadki, niesamowite comebacki oraz fajne akcje każdego z nas, które zostaną w pamięci. Chciałbym podziękować wam, kibicom, jak i moim byłym teammate'om za wspaniałe chwile, a szczególnie vatiemu oraz Luzowi, którzy wyciągnęli do mnie rękę i wzięli mnie do drużyny. Również chciałbym dodać, że w organizacji czułem się naprawdę jak w domu i uważam, że każda profesjonalna drużyna w Polsce powinna mieć taką atmosferę, jaką miałem tutaj – zapewnił młody snajper we wpisie opublikowanym przez siebie w mediach społecznościowych.

Ostatni rok na przełom

Co jednak szczególnie ciekawe, przyszłość m4tthiego pozostaje na ten moment niejasna. I nie chodzi tylko o to, że nie ma on obecnie drużyny. Otóż 21-latek zapowiedział, że jeżeli sezon 2023 nie będzie przełomowy dla jego kariery, to zrezygnuje on z profesjonalnego grania w CS:GO. – Co dalej z moją karierą? Otóż zdecydowałem, że będzie to mój ostatni rok, żeby się sprawdzić i jeśli nie wyjdzie, to raczej wracam do casualowego grania. Dalej jestem głodny gry i jestem w stanie się w pełni poświecić, ponieważ zależy mi bardzo i chciałbym po prostu jeszcze udowodnić swoją wartość, bo wiem, na co mnie stać – przyznał Szambelan.