OG 0 : 2 Outsiders
Inferno 7:16 | Overpass 12:16 |  Ancient 

Pojedynek na Inferno zaczął się od pistoletówki, która padła łupem OG. To chwilowo pozwoliło drużynie F1Ka przejąć inicjatywę, problem jednak w tym, że ten stan nie potrwał zbyt długo. Dość szybko bowiem punktować zaczęli także Outsiders i już w dziewiątej rundzie wyszli na prowadzenie 5:4. Zresztą jeszcze przed przerwą mistrzowie świata powiększyli jeszcze swoją przewagę i pierwszą połowę kończyli z wynikiem 10:5. Ale to nie był jeszcze dramat, bo OG miało przed sobą grę po teoretycznie łatwiejszej stronie i wszystko mogło się jeszcze wydarzyć. Ale niestety nie wydarzyło się, bo Miklas i jego koledzy w obronie zgarnęli zaledwie dwa oczka. Pozostałe rundy padły natomiast łupem Outsiderów i to oni zatriumfowali w stosunku 16:7.

Nie było więc rady – OG musiało wrzucić wyższy bieg na mapie przeciwnika, którą w tym wypadku był Overpass. Tam drużyna F1KA ponownie zaczęła z wysokiego C i prowadziła już nawet 6:0! Ale niestety ponownie też były to tylko miłe złego początki. Im bliżej było końca pierwszej połowy, tym więcej do powiedzenia mieli Outsiders, którzy jeszcze przed zmianą stron zbliżyli się do oponentów na odległość trzech rund. Po chwili nadzieje na korzystne rozstrzygnięcie jeszcze odżyły, bo OG okazało się lepsze w strzelaniu z pistoletów, ale co z tego, skoro zwycięzcy Majora odpowiedzieli momentalnie. Od tego momentu punktowali niemal wyłącznie zawodnicy z Europy Wschodniej, nic więc dziwnego, że to oni byli górą – tym razem wynikiem 16:12.


Mecze można śledzić na transmisji ESL Polska na YouTube oraz na Twitchu. Po więcej informacji na temat IEM Katowice 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Intel Extreme Masters