EXCEL wymieni swojego supporta?

Takimi informacjami podzielili się Alejandro "anonimotum" Gomis oraz Marián "Eros" Stoica. Dwójka dziennikarzy wspólnie poinformowała, że EXCEL ma zamiar zrezygnować z usług dotychczasowego wspierającego – Raphaëla "Targamasa" Crabbégo. Ten był częścią organizacji wyłącznie przez minioną część zimowego splitu LEC. Wcześniej występował w barwach G2 Esports, z którym zdobył nawet mistrzostwo Europy.

Co więcej, znane jest już podobno potencjalne zastępstwo za Belga. Według anonimotuma i Erosa rolę wsparcia w zespole obejmie Dino "LIMIT" Tot. Chorwat w zeszłym roku miał okazję występować w LEC w szeregach Teamu BDS. Wówczas przejął wakat powstały wraz ze zdegradowaniem Roberta "Erdote" Nowaka do akademii. W bieżącej edycji rozgrywek natomiast nie pojawił się w wyjściowej piątce francuskiej drużyny, pozostając na uboczu.

Przebudowa XL trwa

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza wiadomość na temat potencjalnych roszad w szeregach brytyjskiej organizacji. Tydzień temu bowiem również Gomis poinformował, że w EXCEL po wielu latach wspólnej przygody zmieni się sztab trenerski. Tym samym z zespołem pożegnaliby się Joey "YoungBuck" Steltenpool oraz Sng "Nelson" Yi-Wei.

Przetasowania w XL nie powinny nikogo dziwić. Zespół przecież zakończył już swój udział w aktualnym wydaniu LEC, plasując się na ostatnim miejscu stawki. Podczas dziewięciu gier udało mu się wygrać zaledwie raz, co wywołało dużą dyskusję w mediach społecznościowych. Na ten moment są to jedyne doniesienia. Nie wiadomo też, czy na tym zakończą się ewentualne roszady w składzie, czy może też czekają nas jeszcze większe modyfikacje.

Tak miałby wyglądać skład EXCEL ESPORTS na kolejny split LEC:

Andrei "Odoamne" Pascu
Andrei "Xerxe" Dragomir
Vincent "Vetheo" Berrié
Patrik "Patrik" Jírů
Dino "LIMIT" Tot