Cloud9 na szczycie, Evil Geniuses na dnie

Zawodnicy Evil Geniuses w 17. sezonie ESL Pro League rozegrali w sumie trzy mecze. I wszystkie trzy przegrali, uznając wyższość kolejno Cloud9, Eternal Fire oraz IHC Esports. Poza C9 nie byli to więc rywale z przesadnie wysokiej półki, a mimo to podopieczni Daniela "Vorborga" Vorborga na siedmiu mapach zdobyli w sumie 61 rund, co daje średnio... 8,7 rundy na mapę. Komentarz jest więc chyba zbędny. Tym bardziej że dwaj z trzech pogromców Złych Geniuszy, to jest EF oraz IHC, również ostatecznie nie dały rady zapewnić sobie finiszu w czołowej czwórce. Mongołowie odpadli zresztą już w kolejnej rundzie, dołączając w ten sposób do MIBR-u, który także nie miał wystarczających argumentów, by realnie włączyć się do gry o najwyższe lokaty.

A skoro mowa o najwyższych lokatach – na szczycie grupy A znalazło się wspomniane już Cloud9.Vladislav "nafany" Gorshkov i spółka byli zdecydowanie najmocniejszym z zespołów, a o ich potędze przekonali się nie tylko Evil Geniuses, ale także i G2 Esports oraz Outsiders, czyli odpowiednio zwycięzcy Intel Extreme Masters Katowice 2023 oraz Majora w Rio de Janeiro. Mimo to oba te zespoły także oglądać będziemy dalej, bo mimo porażki z C9 osiągnęły swój cel. Dokonało tego także Fnatic, chociaż akurat pomarańczowo-czarni do ostatnich chwil musieli drżeć o swoją przyszłość. Upragniony awans zagwarantowali oni sobie dopiero po sześciu pojedynkach, a w ostatnim z nich rzutem na taśmę pokonali Eternal Fire.

Końcowy układ grupy A ESL Pro League Season 17:

1.      Cloud9 (awans do ćwierćfinału)

2.      Outsiders (awans do Ro12 z wysokim rozstawieniem)

3.      G2 Esports (awans do Ro16 z wysokim rozstawieniem)

4.      Fnatic (awans do Ro16 z niskim rozstawieniem)

5.      Eternal Fire (eliminacja)

6-7.      IHC Esports (eliminacja)

6-7.      MIBR (eliminacja)

8.      Evil Geniuses (eliminacja)

ESL Pro League Season 17 powróci już 1 marca, bo właśnie wtedy ruszy grupa B, w której rywalizować będą m.in. Heroic, FURIA oraz MOUZ. Przypomnijmy, że 17. sezon EPL-a potrwa do 26 marca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 850 tysięcy dolarów. Dla mistrzów przewidziano 200 tysięcy dolarów, a także awans na IEM Cologne 2023 oraz BLAST Premier World Final 2023.