Fnatic sięga po graczy akademii

Równo tydzień temu w mediach społecznościowych światło dzienne ujrzały doniesienia na temat ewentualnych przetasowań we Fnatic. Pierwszym przeciekiem podzielił się wszystkim dobrze znany Brieuc "LEC Wooloo" Seeger, według którego źródeł Martin "Wunder" Hansen miał opuścić brytyjską organizację. Z kolei duet dziennikarzy BLIX.GG – Alejandro "anonimotum" Gomis oraz Marián "Eros" Stoica – dotarł do informacji na temat jeszcze jednej zmiany, która dotyczyłaby wspierającego zespołu, czyli Rúbena "Rhuckza" Barbosę. W obu komunikatach poznaliśmy też prawdopodobnych zastępców tejże dwójki, bowiem Duńczyka zmienić miał Óscar "Oscarinin" Muñoz Jiménez, z kolei na miejsce Portugalczyka miał wskoczyć Henk "Advienne" Reijenga. Obaj zawodnicy reprezentowali dotychczas akademię FNC.

Aż do dziś, gdyż Fnatic przerwało milczenie i potwierdziło promocję Hiszpana oraz Holendra do głównej dywizji brytyjskiej organizacji. – Ta para to niezwykle utalentowane młode osoby, które niejednokrotnie podkreślały swoje umiejętności w ERL-ach, a ich zaangażowanie i koncentracja są w dużej mierze zgodne z rozwojem naszej organizacji. [...] Co ważne, wierzymy, że obaj gracze idealnie pasują do chemii w drużynie i podzielają ten sam sposób myślenia całego składu, czyli ważny czynnik, o który zabiegaliśmy w trakcie offseasonu – wyczytujemy z oficjalnego ogłoszenia Fnatic. Warto wspomnieć, że w zaprezentowanym przez organizację artykule nie ma informacji związanej z przyszłością Wundera oraz Rhuckza.

Nowy trener również potwierdzony

Zmiany w wyjściowej piątce to nie jedyne modyfikacje, które poczynili czarno-pomarańczowi przed startem kolejnej odsłony zmagań LEC. Modernizacji doczekał się również sztab trenerski, bowiem rola głównego szkoleniowca została odebrana Gonçalo "Crusherowi" Brandão na rzecz Tomáša "Nightshare'a" Kněžínka, o czym wcześniej informował już wspomniany hiszpański duet. Czech całkiem niedawno zakończył swoją przygodę za oceanem, gdzie był częścią Immortals. Kolejnym krokiem w jego karierze trenera będzie zatem objęcie obowiązków we Fnatic.

Tak prezentuje się skład Fnatic na LEC Spring 2023:

Óscar "Oscarinin" Muñoz Jiménez
Iván "Razork" Díaz
Marek "Humanoid" Brázda
Martin "Rekkles" Larsson
Henk "Advienne" Reijenga
Tomáš "Nightshare" Kněžínek