Upset wraca, ale w nowych barwach

W miniony wtorek o prawdopodobnym powrocie do gry Upseta po splicie przerwy poinformował duet dziennikarzy portalu BLIX.GG – Alejandro "anonimotum" Gomis i Marián "Eros" Stoica. 23-letni marksman jednak miał rzekomo zmienić trykot z tego przywdziewanego we Fnatic na rzecz Teamu Vitality. Dziś doniesienia się potwierdziły i zawodnik zza naszej zachodniej granicy oficjalnie stał się częścią Pszczół. Oznacza to, że już w ramach wiosennej edycji LEC ponownie zobaczymy go na Summoner's Rifcie.

Dołączenie Lippa do francuskiej organizacji jest równoznaczne z pożegnaniem się z dotychczasowym botlanerem formacji – Matúšem "Neonem" Jakubčíkiem. Ten był częścią VIT zaledwie przez zeszły split, po tym jak znalazł się w drużynie po odejściu Misfits Gaming z LoL-a. Wraz z zespołem zdołał uplasować się na piątej lokacie w stawce, przegrywając mecz o awans do play-offów z SK Gaming. Jak zapewnia natomiast organizacja, będzie się ona starała znaleźć nowy dom Słoweńcowi. – Team Vitality życzy Neonowi wszystkiego, co najlepsze. Pracujemy ramię w ramię z nim, aby znalazł nowy zespół, który w pełni wykorzysta jego liczne talenty i zapewni mu wiele uwagi, na jaką zasługuje – odczytujemy z oficjalnego komunikatu Vitality.

Tak prezentuje się skład Vitality na LEC 2023 Spring:

Kyeong "Photon" Gyu-tae
Zhou "Bo" Yang-Bo
Luka "Perkz" Perković
Elias "Upset" Lipp
Norman "Kaiser" Kaiser

Debiut Upseta w nowych barwach będziemy mogli obejrzeć w trzecim spotkaniu dnia inaugurującego wiosenną edycję zmagań w LEC. Wówczas Pszczoły podejmą aktualnych wicemistrzów rozgrywek – MAD Lions. Starcie zaplanowane jest na 11 marca na godzinę 20:00.