VALORANT za oceanem

Riot Games potwierdziło bowiem, iż kolejny mistrz świata w grze VALORANT wyłoniony zostanie w Los Angeles, czyli mieście, z którego pochodzi zaprezentowany niedawno nowy agent, Gekko. Co ciekawe, ogłoszenie to oznacza, iż w sezonie 2023 VALORANT Champions Tour, jeżeli chodzi o lany międzynarodowe, ominie Stary Kontynent. Wszak dopiero co zakończone VCT LOCK//IN miało miejsce w São Paulo, a zapowiedziane na czerwiec VALORANT Masters odbędzie się w stolicy Japonii, Tokio. Zaś kibicom z Europy pozostaje śledzenie zmagań ulubionych graczy z VCT EMEA, którzy rywalizować będą w Berlinie.

"Champions to święto całej społeczności"

– Champions to święto całej społeczności VALORANT i zwieńczenie sezonu rankingowego. Każdego roku najlepsi gracze, twórcy i fani zjeżdżają do miasta, które jest gospodarzem największego widowiska roku, by zobaczyć, która drużyna zostanie mistrzami świata VALORANT. [...] Jesteśmy podekscytowani możliwością zorganizowania pierwszego w historii międzynarodowego turnieju VALORANT w Ameryce Północnej – możemy wyczytać na oficjalnej stronie VALORANTA.

VALORANT Champions 2023 odbędzie się między 6 a 26 sierpnia. Od 6 do 20 sierpnia ekipy grać będą w Shrine Auditorium, podczas gdy czołowa czwórka przeniesie się do KIA Forum. Bronić zdobytego w ubiegłym roku tytułu będzie brazylijska formacja LOUD.