Od szczebla krajowego po międzynarodowy

Gracze 9INE wezmą bowiem udział w europejskim BLAST Premier Spring Showdown 2023! A ich droga do tego nie była wcale łatwa, bo zmagania o awans zaczęli oni jeszcze na szczeblu krajowym, rywalizując w GAM3RS_X Polish Clash. Tam jednak Olek "hades" Miśkiewicz i spółka nie mieli sobie równych i po zwycięstwach nad ThunderFlash i Permittą eSports dostali się do RES Western European Masters. Wtedy też przyszło im mierzyć się z rywalami z zagranicy, ale i oni nie byli w stanie przeciwstawić się liderom Rankingu Cybersportu. Jeszcze w fazie grupowej zawodnicy nawrota pozostawili w pokonanym polu SD Invictę oraz ALTERNATE aTTaX, zaś w półfinale okazali się lepsi od Miłosza "mhL-a" Knasiaka i jego Endpoint CeX. Pozostał więc już tylko finał.

9INE nie ma sobie równych

Finał, w którym na drodze 9INE stanął GamerLegion z Kamilem "siuhym" Szkaradkiem w składzie. I, co ciekawe, to właśnie GL zaczęło mecz lepiej, gromiąc Polaków aż 16:5 na Anciencie! W obliczu tak druzgocącej porażki zespół hadesa musiał się szybko pozbierać, jeżeli chciał jeszcze podjąć rzuconą rękawicę. I na swoje szczęście dokonał tego, bo na Nuke'u rodzima piątka odpłaciła rywalom pięknym za nadobne, także gładko ogrywając ich 16:5. Wobec tego o losach awansu przesądzić miało Vertigo, gdzie gra była niezwykle wyrównana, szczególnie w pierwszej połowie. W połowie drugiej zaś 9INE odjechało GamerLegionowi i chociaż ten prawie doprowadził do dogrywki, to rzutem na taśmę musiał pogodzić się z porażką. To naci rodacy byli górą w stosunku 16:14. I to nasi rodacy mogli świętować.

Tak więc to właśnie 9INE wystąpi na europejskim BLAST Premier Spring Showdown 2023, które odbędzie się między 29 marca a 2 kwietnia. Udział w zawodach wezmą m.in. BIG, OG, Ninjas in Pyjamas oraz Fnatic, zaś stawką będzie jeden bilet na zaplanowanych na czerwiec wiosennych finałach BLAST Premier 2023 w Waszyngtonie.