Vitality z JACKZEM ogrywa konkurencję

Co ważne, Vitality na Maltę przybyło w nietypowym składzie. Przebywającego na urlopie tacierzyńskim Peter "dupreeh" Rasmussen tymczasowo zastąpił doświadczony Audric "JACKZ" Jug. I bynajmniej nie okazał się on osłabieniem. Wręcz przeciwnie – 30-latek był jednym z jaśniejszych punktów popularnych Pszczół i w dużym stopniu przyczynił się do trzech z rzędu triumfów. W tym czasie TV okazało się lepsze kolejno od Grayhound Gaming, OG oraz FaZe Clanu, a wygrana nad tym ostatnim przeciwnikiem zapewniła podopiecznym francuskiej organizacji bezpośredni awans do ćwierćfinału 17. sezonu EPL-a. W obliczu tego wszystkiego trudno się dziwić, iż część komentatorów zaczęła ubolewać nad tym, że JACKZA już w Vitality nie zobaczymy – wszak podczas play-offów do podstawowej piątki powróci już dupreeh.

Powody do świętowania mieli jednak nie tylko Jug i spółka. Szansę na mistrzowski tytuł ma także wspomniane już FaZe, które mimo porażki z Vitality pojawi się w fazie pucharowej, aczkolwiek już w Round of 12. Z kolei w Round of 16 zmagania w play-offach zaczną dwaj przedstawiciele brazylijskiego CS-a, czyli paiN Gaming oraz 00 NATION DNB. Awans tych dwóch drużyn jest sporym zaskoczeniem, ale jednocześnie także pokłosiem rozczarowującej postawy OG Macieja "F1KA" Miklasa oraz Ninjas in Pyjamas. Te dwie formacje na papierze wydawały się głównymi kandydatami do tego, by finiszować w czołowej czwórce swojej grupy, ale żadnej z nich się to nie udało. A przecież Regional Major Ranking przed BLAST.tv Paris Major 2023 coraz bliżej...

Końcowy układ grupy C ESL Pro League Season 17:

1.      Team Vitality (awans do ćwierćfinału)

2.      FaZe Clan (awans do Ro12 z wysokim rozstawieniem)

3.      paiN Gaming (awans do Ro16 z wysokim rozstawieniem)

4.      00 NATION DNB (awans do Ro16 z niskim rozstawieniem)

5.      Ninjas in Pyjamas (eliminacja)

6-7.      Grayhound Gaming (eliminacja)

6-7.      OG (eliminacja)

8.      Rooster (eliminacja)

ESL Pro League Season 17 powróci już 15 marca, bo właśnie wtedy ruszy grupa D, w której rywalizować będą m.in. Natus Vincere, Team Liquid oraz ENCE. Przypomnijmy, że 17. sezon EPL-a potrwa do 26 marca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 850 tysięcy dolarów. Dla mistrzów przewidziano 200 tysięcy dolarów, a także awans na IEM Cologne 2023 oraz BLAST Premier World Final 2023.