Pamiętne boje Virtus.pro i Fnatic

W czasach, które powszechnie uznać możemy za "stare, dobre" Janusz "Snax" Pogorzelski i Paweł "byali" Bieliński współtworzyli Virtus.pro. VP było wtedy absolutną wizytówką polskiego Counter-Strike'a, a jednocześnie jedną z najlepszych ekip na świecie i regularnie rywalizowało z innymi przedstawicielami globalnego topu. Jednym z takich przedstawicieli było Fnatic, które praktycznie za każdym razem sprawiało Virtusom problemy. Bywały więc chwile triumfu, jak wtedy, gdy Snax i spółka pokonali podopiecznych brytyjskiej organizacji w wielkim finale ELEAGUE Season 1 i w ten sposób zgarnęli 390 tysięcy dolarów. Były i momenty smutku, gdy to pomarańczowo-czarni wyrzucali Polaków za burtę Intel Extreme Masters Katowice 2016 już w ćwierćfinale.

Snax i byali górą

A teraz historia w pewien sposób zatoczyła koło, bo Snax i byali ponownie stanęli naprzeciwko Fnatic. Ale okoliczności były już zupełnie inne, bo dwaj Polacy wraz z m.in. Sebastianem "fr3ndem" Kuśmierzem grają już jako Let Us Cook, podczas gdy w FNC czasy dawnych bojów z polskimi zawodnikami pamięta już tylko Freddy "KRIMZ" Johansson. A nawet jeżeli nie pamiętał, to wczoraj przypomniał je sobie bardzo dobrze, bo po trzymapowym boju Szwed i jego koledzy ulegli ekipie byaliego 1:2 w ramach 1/8 finału północnoeuropejskiego Champion of Champions Tour. Co ciekawe, to Fnatic zaczęło ten mecz lepiej, bo na Nuke'u zatriumfowało po dogrywce 19:15. Niemniej dwie kolejne mapy, tj. Vertigo i Mirage, padły już łupem LUC, które wygrało odpowiednio 16:6 i 16:14.

Spora w tym zasługa Bielińskiego, który serwer opuszczał z aż 71 fragami na koncie, co było zdecydowanie najlepszym wynikiem wśród uczestników tego pojedynku. Z kolei drugi z mistrzów świata z 2014 roku, Pogorzelski, zaliczył 56 eliminacji. Na drugim biegunie znalazł się natomiast trzeci z weteranów, czyli KRIMZ. Szwed fragował zaledwie 43 razy i pod tym względem był najsłabszym z zawodników. Tak czy inaczej, porażka 1:2 oznacza eliminację Fnatic. Z kolei Let Us Cook już dziś pojawi się na serwerze po raz kolejny, tym razem w ćwierćfinale. W tym rywalem Snaxa, byaliego fr3nda i spółki będzie Monte, którego zawodnikiem jest Szymon "kRaSnaL" Mrozek.