Akademia Heretics spróbuje obronić tytuł na EMEA Masters

Dzisiejszego wieczora zaplanowane było starcie Rebels Gaming z Los Heretics. To właśnie te zespoły uplasowały się najwyżej w fazie zasadniczej hiszpańskiej Superligi. Dzięki wspaniałej dyspozycji w poprzednim etapie wspomniana dwójka miała możliwość rozpocząć część pucharową od drabinki wygranych. W etapie grupowym pierwsza lokata padła łupem formacji Miłosza "R4VENA" Domagalskiego, która zdobyła o jedną wygraną więcej niż Heretycy. Niemniej w bezpośrednich bataliach RBLS dwukrotnie musiało uznać wyższość Marcina "iBo" Lebudy i jego kompanów.

I nie inaczej było dzisiaj. Co prawda pierwsza potyczka wpadła na konto drużyny z jednym Polakiem w szeregach, ale w trzech kolejnych bójkach punktowało już HRTS. Tym sposobem zespół 26-letniego toplanera awansował do finału Superligi, a dodatkowo dopisał jeszcze przepustkę do głównego etapu EMEA Masters. Wiemy już zatem, że mistrzowie zeszłej edycji na pewno będą mieli okazję zawalczyć o zachowanie tego tytułu.

Rebels nadal ma szansę na awans

To nie jest natomiast koniec przygody Rebels Gaming. R4VEN i jego kompani nadal pozostają w grze, spadając do drabinki przegranych. Tam już w przyszły czwartek zmierzą się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Fnatic TQ a Movistar Riders, w którym występuje Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik. Stawką będzie wejście do finału i awans na EM. Istnieje zatem spora szansa, że jeszcze co najmniej jeden Polak pojawi się na nadchodzącym turnieju.

Starcie akademii czarno-pomarańczowych z Fresskowym i jego sojusznikami zaplanowane jest na wtorek na godzinę 18:00. Oglądać je będziecie mogli na oficjalnej transmisji LVP Superligi na Twitchu.