Wyrównane starcia na początku dnia

W pierwszym meczu drugiej kolejki MAD Lions zmierzą się z Astralis. Lwy bardzo słabo zaczęły fazę zasadniczą, gdyż od porażek z Teamem Vitality i Teamem BDS. Za to AST zaskoczyło na starcie, wygrywając z KOI oraz G2 Esports. Trzeci dzień rozgrywek nieco wyrównał sytuację – MAD sięgnęło po triumf, a Astralis przegrało. Pytanie, jak będzie teraz? Następnie Team Heretics spróbuje zwyciężyć po raz pierwszy wiosną. Marcin "Jankos" Jankowski i spółka fatalnie zaczęli ten split i bardzo potrzebują wygranych, a ich rywalem będzie również słabe EXCEL ESPORTS. Brytyjska formacja wygrała jedynie grę z ostatnim w tabeli Fnatic, więc możemy spodziewać się wyrównanego starcia.

Mecz na szczycie

W kolejnym meczu Team BDS podejmie Fnatic. Jeszcze nie dawno żelaznym faworytem takie spotkania byliby pomarańczowo-czarni, jednak teraz to BDS wygląda dużo lepiej. Ekipa Adama "Adama" Maanane'a już zimą prezentowała się nieźle, a teraz widać nawet zwyżkę formy. Za to FNC z Óscarem "Oscarininem" Muñozem Jiménezem na górnej alei zupełnie sobie nie radzi. Najciekawsze powinno być jednak czwarte sobotnie starcie, ponieważ zmierzą się dwie formacje z bilansem 3-0. Uważany za głównego faworyta Team Vitality zagra z przebojowym w ostatnich tygodniach SK Gaming. Obie ekipy nie miały jeszcze większych wyzwań w tym splicie, więc będzie to bardzo ciekawy mecz. Na koniec KOI z Adrianem "Trymbim" Trybusem powalczy z G2 Esports. Jeszcze nie dawno byłby to totalny hit, jednak gracze KOI średnio sobie radzilli tydzień temu i można się zacząć martwić ich formą. Natomiast G2 dalej jest w gazie.

Tak prezentuje się terminarz pierwszego dnia drugiej kolejki LEC:

18 marca
18:00 MAD Lions vs Astralis BO1
19:00 Team Heretics vs EXCEL ESPORTS BO1
20:00 Fnatic vs Team BDS BO1
21:00 Team Vitality Team Vitality vs SK Gaming BO1
22:00 KOI KOI logo vs G2 Esports BO1

Dzisiejsze spotkania będziecie mogli oglądać na transmisjach Polsat Games na TwitchuYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji na temat bieżącego splitu LEC zapraszamy do naszej relacji tekstowej: