EXCEL zamienia Vetheo na Abbedagge

EXCEL po fatalnym występie w ramach zimowej odsłony rywalizacji w LEC dokonało modernizacji swojego składu przed startem kolejnego splitu. W efekcie doszło do wymiany wspierającego oraz rewolucji w sztabie trenerskim. Niemniej po dwóch rundach bieżącego wydania rozgrywek niewiele się w kwestii wyniku XL zmieniło. Nadal jest to formacja, którą zaliczamy do tych słabszych, czego bilans 2-4 jest dobrym dowodem. Dziś brytyjska organizacja potwierdziła informacje, które upublicznił wcześniej dziennikarz BLIX.GG – Marián "Eros" Stoica. Zespół przesunął na ławkę rezerwowych dotychczasowego środkowego – Raphaela "Vetheo" Berrié. Jego miejsce przejął natomiast Felix "Abbedagge" Braun, który częścią drużyny jest od początku tego roku, lecz jeszcze nie zagrał pod jej banderą. Wszystko zmieni się już w najbliższą sobotę.

Problemy zdrowotne powodem zmian

Jak się jednak okazało ze wpisów samego Francuza, jak i później organizacji, powodem roszady są problemy zdrowotne 20-latka. – Trzymałem się z dala od mediów społecznościowych w ciągu ostatnich 2 miesięcy, więc chcę powiedzieć nieco na temat tego, jak się czuję. Od zimowego splitu jestem załamany i nie wiem do końca jak sobie z tym poradzić, poza wygrywaniem. Myślę, że czas trochę o siebie zadbaćnapisał Berrié na swoim Twitterze.

Chwilę później pojawiło się ogłoszenie organizacji, w którym głos zabrał Tim Reichert. – Rozumiemy, że był to dla Vetheo trudny czas i chcemy wyrazić naszą empatię i wsparcie dla niego w tym trudnym okresie. Jako zespół zdajemy sobie sprawę, że musimy wprowadzić pewne poprawki, aby upewnić się, że jesteśmy w najlepszej formie na nadchodzący ważny weekend – wyczytujemy z komunikatu CEO organizacji. Po pojawieniu się jego słów, do całej sytuacji odniósł się jeszcze sam midlaner. Ten dodał, że przedwczesne zakończenie przez niego splitu nie było jego decyzją, bowiem chciał domknąć chociaż wiosenną edycję LEC.

Tak prezentuje się aktualny skład EXCEL ESPORTS:

Andrei "Odoamne" Pascu
Andrei "Xerxe" Dragomir
Felix "Abbedagge" Braun
Patrik "Patrik" Jírů
Dino "LIMIT" Tot
Jonas "Hidon" Vraa