9INE i OG poznały rywali

W największym stopniu uwaga rodzimych kibiców skierowana będzie oczywiście na 9INE. Już sam awans podopiecznych Piotra "nawrota" Nawrockiego był sporym wydarzeniem, teraz jednak Polacy spróbują postawić kolejny krok i realnie włączyć się do gry o wyjazd do Waszyngtonu. Pierwszą przeszkodą na drodze polskiej piątki będzie Fnatic, można więc powiedzieć, iż nie trafiła ona najgorzej. Z jednej strony mówimy tutaj oczywiście o dziewiątej ekipie rankingu HLTV, z drugiej zaś pomarańczowo-czarni bynajmniej nie zachwycają stabilnością swojej formy, wciąż istnieje więc szansa, że 9INE ich zaskoczy.

Dzień wcześniej zaś zmagania w ramach BLAST Premier Showdown zacznie Maciej "F1KU" Miklas. OG, którego członkiem jest Polak, wciąż musi sobie radzić bez pomocy swojego nominalnego prowadzącego, Nemanji "nexy" Isakovicia, którego zastępuje Nikolaj "niko" Kristensen. Niemniej pierwszy rywal F1KA i spółki, Ninjas in Pyjamas, ma podobne problemy. W NIP-ie brakuje bowiem Hampusa "hampusa" Posera – jego miejsce tymczasowo zajmuje Kristian "k0nfig" Wienecke, dotychczas jednak Duńczyk bynajmniej nie błyszczy i jest jednym ze słabszych punktów ekipy.

Harmonogram europejskiego BLAST Premier Spring Showdown 2023:

29 marca
16:30 Ninjas in Pyjamas vs OG BO3
19:30 Cloud9 vs Copenhagen Flames BO3
30 marca
16:30 BIG vs Rare Atom BO3
19:30 Fnatic vs 9INE BO3
31 marca
16:30 pierwszy półfinał BO3
1 kwietnia
16:30 drugi półfinał BO3
2 kwietnia
19:30 wielki finał BO3

Europejskie BLAST Premier Spring Showdown 2023 odbędzie się między 29 marca a 2 kwietnia. Stawką będzie jeden bilet na zaplanowanych na czerwiec wiosennych finałach BLAST Premier 2023 w Waszyngtonie.