Czas na pierwszą kolejkę VCT EMEA

Co więcej, w pierwszych dniach VCT EMEA będziemy oglądać aż czterech Polaków! Barw Fnatic podczas poniedziałkowego meczu z Giants będzie bowiem bronić Maks "kamyk" Rychlewski, który nominalnie pełni funkcję szóstego zawodnika. Teraz jednak Polak został awaryjnie powołany do podstawowej piątki, gdyż z powodu problemów wizowych do Berlina nie mógł przybyć Emir "Alfajer" Beder. – Oczekujemy, że Alfa wróci do składu na mecz z BBL i nie możemy się doczekać, by mieć go z powrotem. Kamyk ciężko pracuje wraz z chłopakami i wierzcie nam – jest szalony – skomentowała zaistniałą sytuację sama organizacja. Tak czy inaczej, dla 19-letniego Rychlewskiego będzie to szansa na debiut w legendarnym pomarańczowo-czarnym trykocie.

Dziś na serwerze pojawi się też mistrz świata z 2021 roku, Patryk "starxo" Kopczyński. Jego KOI z LOCK//IN odpadło już po pierwszym meczu i przy okazji starć z Natus Vincere i Team Vitality będzie miało sporo do udowodnienia. W tym miejscu warto wspomnieć, że zawodnikiem tej drugiej formacji jest na co dzień Michał "MOLSI" Łącki, który wraz ze swoimi kolegami zacznie przygodę z VCT EMEA 2023 od spotkania z Teamem Liquid. W międzyczasie swoje boje w VALORANT Champions Tour będzie toczyć drugi obok starxo zwycięzca VALORANT Champions 2021, Aleksander "zeek" Zygmunt. Team Heretics, którego Polak jest członkiem, w pierwszym tygodniu stanie naprzeciwko FUT Esports i Karmine Corp.

Harmonogram pierwszego tygodnia VCT EMEA:

27 marca
18:00 KOI vs Natus Vincere BO3
21:00 Fnatic vs Giants BO3
28 marca
18:00 Team Heretics vs FUT Esports BO3
21:00 Team Liquid vs Team Vitality Team Vitality BO3
29 marca
18:00 Natus Vincere vs Giants BO3
21:00 Karmine Corp vs BBL Esports BO3
30 marca
18:00 Team Liquid vs FUT Esports BO3
21:00 KOI vs Team Vitality Team Vitality BO3
31 marca
18:00 Fnatic vs BBL Esports BO3
21:00 Team Heretics vs Karmine Corp BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANT Challengers East: Surge na Twitchu. Po więcej informacji na temat VCT EMEA 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.