TT vs RNG na start play-offów LPL-a

Ten etap zmagań zainauguruje spotkanie pomiędzy ThunderTalk Gaming a Royal Never Give Up. Wielu z was może być zaskoczonych tak szybkim starciem z udziałem Królewskich, bowiem ci znani byli zazwyczaj z dobrych występów. Tak jednak nie było w fazie zasadniczej LPL-a, którą RNG ukończyło na 9. pozycji z bilansem 8-8. Dzisiejsi przeciwnicy Chena "Breathe'a" Chena i spółki uplasowali się natomiast o oczko wyżej z jedną wygraną więcej. W poprzednim etapie rywalizacji to formacja chińskiego toplanera była górą w bezpośrednim starciu, pokonując TT 2:0. Niemniej pojedynek zapowiada się na wyrównany i trudno wskazać tutaj faworyta.

Jutro do gry wejdą reprezentanci Top Esports oraz Teamu WE. Zespół Liao "Iwandy'ego" Ding-Yanga zajął najniższe premiowane awansem miejsce, TES z kolei było 7. W tym zestawieniu jednak znacznie bardziej widoczna jest różnica ekip. Wszak Yu "JackeyLove" Wen-Bo i spółka przez większość pierwszej części rozgrywek zajmowali wysokie pozycje, ocierając się nawet o ścisłą czołówkę. Dopiero pod koniec obniżyli loty, przez co spadli na 7. lokatę. WE z kolei ciągle pozostawało poza strefą zakwalifikowanych, ale na dwa tygodnie przed końcem zdołało tam wskoczyć i się utrzymać. Można zatem powiedzieć, że tutaj przewagę na papierze na pewno ma Top Esports.

Zobaczymy również m.in. ekipy Bina, Tarzana i TheShya

Na zwycięzców poprzednich potyczek w kolejnej rundzie czekają już gracze Bilibili Gaming oraz Oh My God. BLG stawi czoła wygranemu batalii pomiędzy RNG a TT, OMG natomiast zmierzy się z triumfatorem meczu TES z WE. W trzeciej rundzie play-offów LPL-a znaleźli się z kolei reprezentanci Weibo Gaming oraz LNG Esports. Ta dwójka będzie walczyć ze szczęśliwcami z wcześniejszego etapu bijatyk o awans do następnej części rywalizacji, od której zaczyna się już drabinka przegranych. W związku z tym przegrany każdego ze wspomnianych pojedynków będzie musiał pożegnać się z bieżącą odsłoną ligi Państwa Środka.

Tak prezentują się zestawienia w pierwszych trzech rundach play-offów LPL 2023 Spring:


Harmonogram
30 marca

1. runda

11:00 ThunderTalk Gaming vs Royal Never Give Up (RNG) Royal Never Give Up BO5
31 marca

1. runda

11:00 Top Esports vs Team WE BO5
1 kwietnia

2. runda

11:00 Bilibili Gaming Bilibili Gaming (BLG) vs TBD BO5
2 kwietnia

2. runda

11:00 Oh My God omg logo vs TBD BO5
3 kwietnia

3. runda

11:00 Weibo Gaming vs TBD BO5
4 kwietnia

3. runda

11:00 LNG Esports vs TBD BO5

Transmisję z nadchodzących starć LoL Pro League będziecie mogli obejrzeć na kanale Twitch ligi.