LNG, RNG i Weibo poza play-offami LPL

Zacznijmy natomiast od początku. W pierwszej rundzie rywalizacji zobaczyliśmy dwa pojedynki. ThunderTalk Gaming mierzyło się z Royal Never Give Up natomiast Top Esports konfrontowało się z Teamem WE. Oba starcia zakończyły się wynikami 3:1 dla teoretycznie bardziej faworyzowanych ekip. Zwłaszcza mówimy tutaj o TES, które przewagę na papierze miało dość znaczącą. Następnie RNG rzuciło rękawicę Bilibili Gaming a drużyna Songa "Rookiego" Eui-jina stanęła w szranki z Oh My God. Zarówno Królewscy, jak i formacja koreańskiego midlanera musieli pogodzić się z porażkami. BLG bez większych problemów rozprawiło się ze swoimi rywalami. OMG zaś triumfowało po pełnej serii best-of-5.

Podczas ostatnich dwóch dni byliśmy natomiast świadkami niespodzianek. Pierwszym zaskoczeniem była gładka wygrana Zenga "Yagao" Qi i jego kompanów w zestawieniu z Weibo Gaming. Wszystkie gry były ogromnymi stompami i WBG tak naprawdę nie miało nic do powiedzenia. Nieco inaczej wyglądała wczorajsza potyczka LNG Esports z OMG. Wówczas faworyzowana brygada Lee "Tarzana" Seung-yonga walczyła zaciekle, ale zbyt często popełniała karygodne błędy, przez co finalnie poniosła klęskę.

Tak prezentują się dotychczasowe wyniki play-offów LPL 2023 Spring:

30 marca

1. runda

11:00 ThunderTalk Gaming 1:3 Royal Never Give Up (RNG) Royal Never Give Up BO5
31 marca

1. runda

11:00 Top Esports 3:1 Team WE BO5
1 kwietnia

2. runda

11:00 Bilibili Gaming Bilibili Gaming (BLG) 3:1 Royal Never Give Up (RNG) Royal Never Give Up BO5
2 kwietnia

2. runda

11:00 Oh My God omg logo 3:2 Top Esports BO5
3 kwietnia

3. runda

11:00 Weibo Gaming 0:3 Bilibili Gaming (BLG) Bilibili Gaming BO5
4 kwietnia

3. runda

11:00 LNG Esports 1:3 omg logo Oh My God BO5

Do gry wchodzą JDG i EDG

Dziś natomiast czas na kolejne starcia w LPL-u. Od tego etapu jednak obecna jest już drabinka przegranych, więc ewentualna przegrana nie oznacza odpadnięcia z rozgrywek. Już za kilka godzin na Summoner's Rifcie zameldują się gracze JD Gaming oraz Bilibili Gaming. Sprawdzimy, czy Yagao i jego kompani będą w stanie przedłużyć swoją znakomitą passę i tym samym pokonać liderów klasyfikacji. Nazajutrz natomiast na serwerze pojawią się przedstawiciele Edward Gaming i OMG. W fazie zasadniczej górą było EDG, lecz wynik tego spotkania rozstrzygnął się dopiero po trzech grach.

Tak prezentują się najbliższe spotkania w LPL 2023 Spring:

5 kwietnia

4. runda

11:00 JD Gaming vs Bilibili Gaming (BLG) Bilibili Gaming BO5
6 kwietnia

4. runda

11:00 Edward Gaming vs omg logo Oh My God BO5

Transmisję z nadchodzących starć LoL Pro League będziecie mogli obejrzeć na kanale Twitch ligi.