Przed nami druga kolejka VCT EMEA 2023

Już w środę na serwerze VCT zamelduje się Team Vitality. Zespół Michała "MOLSIEGO" Łąckiego w pierwszym tygodniu zgarnął komplet punktów, co oznacza, że dziś może ustrzelić swoistego hat-tricka. Warunkiem jest jednak triumf nad Turkami z FUT Esports, którzy z pewnością łatwo się nie poddadzą. O ich sile przekonał się zresztą już Team Heretics. Tak czy inaczej, na potknięcie MOLSIEGO i spółki z pewnością liczyć będzie Fnatic. Pomarańczowo-czarni po inauguracyjnej kolejce także mają na swoim koncie sześć punktów, w czym spora zasługa Maksa "kamyka" Rychlewskiego. Pełniący rolę szóstego gracza Polak został awaryjnie włączony do wyjściowej piątki, dokładając swoją cegiełkę do triumfów nad Giants oraz BBL Esports. Teraz jednak wraca on na ławkę.

A wszystko dlatego, że zgodnie z przewidywaniami wizę upoważniającą go do wjazdu do Berlina otrzymał już Emir "Alfajer" Beder. W efekcie Turek znowu znajdzie się w składzie i to właśnie on będzie starał się zatrzymać wspomnianych już Heretics. Aleksander "zeek" Zygmunt i jego partnerzy nie będą bynajmniej faworytami, ale po niedawnym zwycięstwie nad Karmine Corp na pewno nie wolno ich skreślać. Drugą kolejkę zakończą natomiast Patryk "starxo" Kopczyński i jego KOI. Podopieczni hiszpańskiej organizacji, zaczęli z wysokiego C, bo od wygranej z Natus Vincere, potem jednak musieli uznać wyższość Vitality. Teraz okazją dla nich, by powrócić na zwycięską ścieżkę, będzie starcie ze wciąż czekającymi na pierwsze w tym sezonie punkty Giants.

Harmonogram drugiego tygodnia VCT EMEA:

5 kwietnia
20:00 Team Vitality Team Vitality vs FUT Esports BO3
6 kwietnia
18:00 Natus Vincere vs BBL Esports BO3
21:00 Fnatic vs Team Heretics BO3
7 kwietnia
18:00 Team Liquid vs Karmine Corp BO3
21:00 KOI vs Giants BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANT Challengers East: Surge na Twitchu. Po więcej informacji na temat VCT EMEA 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.