Warszi kontra Turcja, derby Grecji podczas EMEA Masters

Formacja Marcina "Warsziego" Surały wyszła z grupy C play-inów EMEA Masters z pierwszego miejsca. W ten sposób musiała zostać przyłączona do ekipy z drugiej pozycji z innego zbioru. Padło na Papara SuperMassive, czyli trzecią najlepszą drużynę z ligi tureckiej. Przed eSubą naszego midlanera spore wyzwanie, chociaż pewne światełko w tunelu jest, gdyż Kang "Haru" Min-seung i spółka pokazali już, że nie są nieomylni. Z kolei WLG z Pawłem "HeSSZero" Karwotem i Brunem "Brunessem" Freundem w szeregach otrzyma bardzo dobrze znanego sobie rywala. Wszak mistrzom Greek Legends League przyjdzie zmierzyć się ze srebrnymi medalistami tychże rozgrywek. W finale ligi zespół dwójki rodaków triumfował wynikiem 3:1, są więc spore szanse, że tym razem rezultat będzie równie korzystny, co wtedy.

W pozostałych dwóch meczach Geekay Esports stanie w szranki z Verdant, natomiast Partizan Esports spróbuje swoich sił z AEGIS. GK jak na razie zaskakuje bardzo pozytywnie, a VER grało dotychczas bardzo przeciętnie. Kto wie zatem, czy pierwsza siła Arabian League nie zakwalifikuje się do głównego segmentu zmagań? Ciekawiej jednak zapowiada się druga batalia. Przedstawiciele Francji byli typowani do pewnego awansu, ale po wczorajszej końcówce rozgrywek można było nieco w nich zwątpić. Zwłaszcza że William "Sn1lle" Andersson i jego towarzysze wyszli bez szwanku z grupy D, zaliczając znakomite występy. Triumfator tego spotkania nie musi być wcale zatem taki oczywisty.

Tak prezentują się pary knockout stage'u EMEA Masters 2023 Spring:

7 kwietnia

Knockout Stage

17:00 Geekay Esports vs Verdant BO3
17:00 eSuba vs Papara SuperMassive BO3
20:00 Partizan Esports vs AEGIS BO3
20:00 Anorthosis Famagusta vs WLG BO3

Pojedynki te rozegrają się już jutro. Wówczas dowiemy się, które cztery drużyny dołączą do reszty stawki w głównej fazie EM. Transmisję z tych spotkań śledzić będzie można na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony EMEA Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

EMEA Masters