Sukces m.in. Liquid i Complexity

Już wcześniej swój sukces mogły świętować dwa zespoły z Brazylii, czyli FURIA oraz paiN Gaming. To właśnie one jako jedyne nie doznały porażki w żadnej z trzech rund rywalizacji w ramach RMR. Co ważne, nie były one ostatnimi zespołami z Kraju Kawy. Sukces padł łupem także reprezentantów Fluxo – dzięki temu ta powstała w 2021 roku organizacja stanie przed możliwością debiutu na mistrzostwach świata w CS:GO. Niemniej brazylijscy kibice musieli przełknąć też kilka gorzkich pigułek. Mowa tutaj m.in. o sytuacji MIBR-u, 00 NATION DNB oraz Imperial Esports, które Majora w Paryżu obejrzą co najwyżej w roli kibiców.

Jeżeli zaś chodzi o Amerykę Północną, to i tutaj nie obyło się bez kilku pewnych absencji. Szansy od losu nie wykorzystali Evil Geniuses, którzy pierwotnie w ogóle nie mieli pojawić się na RMR-ze, ale w obliczu absencji Detonate zgarnęli awaryjne zaproszenie. Efekt? Tylko jedno zwycięstwo w trzech meczach i koniec marzeń o BLAST.tv Paris Major. O wiele lepiej poradzili sobie inni znani przedstawiciele sceny NA. Mowa tutaj o Complexity i Teame Liquid, chociaż ta druga ekipa potrzebowała aż trzech map z niżej notowanym Nouns Esports, by przypieczętować swój awans.


BLAST.tv Paris Major 2023 odbędzie się między 8 a 21 maja w Paryżu i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 1,25 miliona dolarów. Będą to ostatnie mistrzostwa świata w historii sceny CS:GO.