Zero Tenacity bezpunktowe w pierwszym dniu EMEA Masters

Tragicznie zakończył się dzień otwarcia dla reprezentantów Ultraligi. Zero Tenacity, które rywalizowało dzisiaj z Los Heretics, DenizBank İstanbul Wildcats oraz Geekay Esports nie było w stanie zgarnąć ani jednej wygranej. Niezwykle blisko było w pojedynku z mistrzami Arabian League, ale tam po wielu katastrofalnych decyzjach ekipa Sebastiana "Colora" Czyżyka oddała wygraną grę. Ewentualny awans zatem jest już niemal nieosiągalny.

Wszystko za sprawą tego, że pozostałe formacje mają bilans 2-1. GK sensacyjnie pokonało jeszcze faworytów z Turkish Championship League. Ci po kuble zimnej wody sprzedanym przez Antona "Vikinga" Anderssona i spółkę ocknęli się i wygrali dwie kolejne batalie. Heretycy natomiast wygrali z zawodnikami z ligi arabskiej, ale na koniec dnia musieli uznać wyższość IW. Formacja z trzema Polakami w składzie jest zatem w dobrej sytuacji.

GO z kompletem oczek w grupie D

Równolegle toczyły się boje w zbiorze D, gdzie akurat nie występuje żaden nasz rodak. Niemniej tam perypetie potoczyły się całkowicie odwrotnie. Bezapelacyjnie najlepszą ekipą dziś był Team GO, który zdołał wygrać we wszystkich swoich spotkaniach. Co więcej, każde zwycięstwo było zdobyte w znakomitym stylu. Pozostałe zespoły natomiast mają bilanse 1-2. SK Gaming Prime pokonało swojego bezpośredniego rywala o wyjście z Riddle Esports, ale w naganny sposób poniosło klęskę z Anorthosis Famagustą. To znacznie skomplikowało sytuację reprezentantów Prime League, którzy mogli dzisiaj być już na bezpiecznym miejscu. Biorąc pod uwagę świetną formę GO można przypuścić, że dalsza walka w tej grupie toczyć będzie się o zajęcie drugiego miejsca, a na ten moment każda z drużyn ma takie same szanse.

Wyniki dzisiejszych rywalizacji na EMEA Masters:

11 kwietnia
17:00 SK Gaming Prime 0:1 Team GO BO1
17:00 Los Heretics 1:0 Zero Tenacity, z10 Zero Tenacity BO1
18:00 Riddle Esports 1:0 Anorthosis Famagusta BO1
18:00 Geekay Esports 1:0 DenizBank İstanbul Wildcats BO1
19:00 Team GO 1:0 Anorthosis Famagusta BO1
19:00 DenizBank İstanbul Wildcats 1:0 Zero Tenacity, z10 Zero Tenacity BO1
20:00 SK Gaming Prime 1:0 Riddle Esports BO1
20:00 Geekay Esports 0:1 Los Heretics BO1
21:00 Anorthosis Famagusta 1:0 SK Gaming Prime BO1
21:00 Zero Tenacity Zero Tenacity, z10 0:1 Geekay Esports BO1
22:00 Riddle Esports 0:1 Team GO BO1
22:00 Los Heretics 0:1 DenizBank İstanbul Wildcats BO1

Transmisję z nadchodzących spotkań śledzić będzie można na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony EMEA Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

EMEA Masters