Mistrzowie Francji najlepsi w grupie C na EMEA Masters

Nas szczególnie interesowały perypetie w zbiorze C, gdzie grało Anonymo. Ekipa dwójki Polaków udanie zaczęła swoje wojaże, pokonując zespół Marcina "Warsziego" Surały. Po dłuższej przerwie nadszedł jednak prawdziwy sprawdzian w meczu z UOL Sexy Edition. Pojedynek ten miał natomiast kuriozalny przebieg. Mistrzowie Prime League dominowali w starciu, prowadząc niespełna dziesięć tysięcy. Formacji z Ultraligi udało się odrobić straty, ale jej strzelcowi doskwierały problemy techniczne. W efekcie OAE mimo prowadzenia w końcówce ostatecznie przegrało, będąc jedynie w czwórkę na placu boju. Ostatni mecz Hasan "Neramin" Samarsın zagrał z domu trenera Grypciocraft Esports, ale i tak nasi reprezentanci ponieśli klęskę, gdyż LDLC OL było po prostu lepsze.

A skoro o złotych medalistach Francji mowa, to ci byli dzisiaj nieomylni. Zgarnęli komplet punktów, pokonując wszystkich trzech rywali. Gry co prawda nie były pozbawione błędów, ale ostatecznie liczył się wynik. W najgorszej sytuacji znalazła się eSuba Warsziego, która nie zdołała dziś urwać żadnego oczka. Jej szanse na ewentualny awans są zatem znikome.

Macko zaskakuje faworytów

Prawdziwe sensacje pod względem wyników miały miejsce w zbiorze B. W nim rywalizowały dziś FUT Esports, Movistar Riders, AEGIS oraz Macko Esports. Ostatnia z wymienionych ekip była określana mianem dostarczyciela punktów dla pozostałej trójki. Finalnie tak się nie stało. Reprezentanci Włoch na start zaskoczyli graczy AEG, a chwilę później pokonali też podopiecznych Devilpiotra. Gorsi byli dziś jedynie od Movistar Riders, którzy ostudzili nieco ich zapał. Niemniej zdobycie dwóch wygranych przez ten zespół jest nie lada niespodzianką. Takim samym bilansem jak MCK mogą się też legitymować dwie ekipy z Polakami w szeregach. Zarówno Fresskowy i spółka, jak i gracze Zaborowskiego ugrali dziś po dwa punkty. Bez oczek pozostaje natomiast trzecia siła Francji.

Wyniki dzisiejszych zmagań na EMEA Masters:

12 kwietnia

Grupa B

17:00 FUT Esports 1:0 Movistar Riders BO1
18:00 AEGIS 0:1 Macko Esports BO1
19:00 Macko Esports 1:0 FUT Esports BO1
20:00 AEGIS 0:1 Movistar Riders BO1
21:00 AEGIS 0:1 FUT Esports BO1
22:00 Macko Esports 0:1 Movistar Riders BO1

Grupa C

17:00 eSuba 0:1 Orbit Anonymo BO1
18:00 UOL Sexy Edition 0:1 LDLC OL BO1
19:00 eSuba 0:1 LDLC OL BO1
20:00 Orbit Anonymo 0:1 UOL Sexy Edition BO1
21:00 Orbit Anonymo 0:1 LDLC OL BO1
22:00 eSuba 0:1 UOL Sexy Edition BO1

Jutro rewanże w ramach grup A i D. Zero Tenacity będzie walczyć o życie. Transmisję z nadchodzących spotkań śledzić będzie można na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony EMEA Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

EMEA Masters