Zero Tenacity przyparte do muru

Mistrzowie Ultraligi aktualnie zajmują ostatnią lokatę zbioru A z bilansem 0-3. Jest to katastrofalna sytuacja, gdyż pozostałe formacje obecne w tej grupie mają bilans 2-1. Aby nadal liczyć się w grze, Zero Tenacity nie może pozwolić sobie dziś na żadne potknięcie. Co gorsza, nawet gdyby niespodziewanie udało się pokonać wszystkich trzech rywali, to i tak zespół Sebastiana "Colora" Czyżyka nie może być w pełni spokojny, bowiem dużo zależeć będzie jeszcze od reszty wyników.

Z dobrego miejsca startują dziś Heretics. Ekipa Marcina "iBo" Lebudy musi wygrać co najmniej dwa mecze, żeby być w niezłej pozycji. Wiadomo, najlepiej byłoby zgarnąć komplet punktów, który już definitywnie zapewniłby miejsce w play-offach EMEA Masters, ale o to może nie być tak łatwo. Formacji trójki Polaków może pomóc właśnie Z10, wygrywając z którąś z pozostałych dwóch drużyn. Dużo natomiast wyjaśni potyczka o 18:00, gdzie triumfatorzy naszych rozgrywek staną w szranki z wicemistrzami Hiszpanii.

GO na ostatniej prostej do awansu

W zbiorze D natomiast kwestia awansów wygląda zgoła inaczej. Najbliżej przedostania się do kolejnego etapu jest Team GO. Srebrni medaliści Francji byli dotychczas nieomylni, zgarniając komplet wygranych. Co więcej, prezentowali się w tych pojedynkach naprawdę solidnie. Wydaje się zatem, że zakwalifikowanie się dalej to jedynie formalność. Zacięta walka toczy się natomiast o drugie miejsce. Wszak pozostałe trzy ekipy mają bilans 1-2. Z boju o play-offy prawdopodobnie jednak najszybciej wypadnie Anorthosis Famagusta Esports, które jest po prostu gorszą formacją od pozostałej dwójki . Co prawda udało jej się zaskoczyć SK Gaming Prime, jednak trudno spodziewać się podobnego rezultatu po raz drugi. Niemniej bijatyka o drugą lokatę zapowiada się interesująco.

Harmonogram dzisiejszych zmagań na EMEA Masters:

13 kwietnia

Grupa A

17:00 Geekay Esports vs İstanbul Wildcats BO1
18:00 Los Heretics vs Zero Tenacity BO1
19:00 Zero Tenacity vs İstanbul Wildcats BO1
20:00 Geekay Esports vs Los Heretics BO1
21:00 Los Heretics vs İstanbul Wildcats BO1
22:00 Geekay Esports vs Zero Tenacity BO1

Grupa D

17:00 Anorthosis Famagusta vs Riddle Esports BO1
18:00 SK Gaming Prime vs Team GO BO1
19:00 Anorthosis Famagusta vs Team GO BO1
20:00 SK Gaming Prime vs Riddle Esports BO1
21:00 Team GO vs Riddle Esports BO1
22:00 Anorthosis Famagusta vs SK Gaming Prime BO1

Transmisję z nadchodzących spotkań śledzić będzie można na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony EMEA Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

EMEA Masters