Żbiki pierwsze w grupie A, Heretycy zaraz za nimi

Zacznijmy jednak od tych gorszych wieści. Już po spotkaniu otwierającym dzisiejszy wieczór Zero Tenacity było zmuszone pożegnać się z EMEA Masters. Co gorsza, mistrzowie Ultraligi byli pierwszymi, którzy oficjalnie stracili szanse na przejście dalej. Heretics, którzy byli dużo lepsi w tym zestawieniu, zgarnęli ważne zwycięstwo w kontekście ewentualnego awansu. Niedługo później udało im się jeszcze pokonać Geekay Esports, czym już na dobre przypieczętowali swój udział w play-offach. W ostatnim swoim starciu mierzyli się z DenizBank İstanbul Wildcats, lecz tam po bardzo wyrównanej grze musieli uznać wyższość Żbików. Tym samym ekipa Marcina "iBo" Lebudy zakwalifikowała się z drugiej pozycji, natomiast złoci medaliści Turcji z pierwszej lokaty.

Walka o drugie miejsce zbioru D EMEA Masters do ostatniego tchu

Inaczej sytuacja wyglądała w zbiorze D. Tam najbliższy awansu był Team GO i ten już po pierwszym swoim meczu zapewnił sobie miejsce w fazie pucharowej. Finalnie zmagania w tym segmencie rozgrywek zakończył z bilansem 5-1, ponosząc niespodziewaną klęskę z Anorthosisem Famagusta. Formacja Valmira "Goldento4sta" Fejzullahu dzięki tej wygranej przedłużyła swoje szanse na walkę o wyjście z grupy. Jako pierwsze z marzeniami o ewentualnym opuszczeniu tej części pojedynków z sukcesem było Riddle Esports. Te zwyciężyło co prawda ANO na początku dnia, ale później musiało uznać wyższość SK Gaming Prime i GO.

Batalia o drugi bilet z tego zbioru toczyła się zatem do samego końca. Drużyna Macedończyka w ostatnim starciu tego dnia mierzyła się z SK, a stawką był właśnie awans. W samej batalii jednak znacznie lepsi byli Fabian "FEBIVEN" Diepstraten i jego towarzysze. Tym samym to właśnie oni grają dalej, a wicemistrzowie Grecji muszą pogodzić się z porażką.

Wyniki dzisiejszych zmagań na EMEA Masters:

13 kwietnia

Grupa A

17:00 Geekay Esports 0:1 İstanbul Wildcats BO1
18:00 Los Heretics 1:0 Zero Tenacity BO1
19:00 Zero Tenacity 0:1 İstanbul Wildcats BO1
20:00 Geekay Esports 0:1 Los Heretics BO1
21:00 Los Heretics 0:1 İstanbul Wildcats BO1
22:00 Geekay Esports 0:1 Zero Tenacity BO1

Grupa D

17:00 Anorthosis Famagusta 0:1 Riddle Esports BO1
18:00 SK Gaming Prime 0:1 Team GO BO1
19:00 Anorthosis Famagusta 1:0 Team GO BO1
20:00 SK Gaming Prime 1:0 Riddle Esports BO1
21:00 Team GO 1:0 Riddle Esports BO1
22:00 Anorthosis Famagusta 0:1 SK Gaming Prime BO1

Transmisję z nadchodzących spotkań śledzić będzie można na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony EMEA Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

EMEA Masters