Anonymo musi dać z siebie 200%

Aktualnie gracze Anonymo plasują się na 3. lokacie z bilansem 1-2. Bilansem, który mógł być zgoła inny, gdyby nie przeciwności losu. Wszak dobrze pamiętamy, że w arcyważnym momencie gry z UOL Sexy Edition Hasan "Neramin" Samarsın stracił zasilanie i nie miał możliwości powrotu do gry. W ten sposób OAE zmuszone było dograć mecz w czwórkę, co było równoznaczne z porażką. Dziś miejmy nadzieję, że tego typu sytuacje nie będą miały miejsca, a Anonimowi będą mogli rywalizować na równych warunkach. A szanse na przejście dalej nadal są. Najpierw wręcz wymagane jest jednak pokonanie eSuby Marcina "Warsziego" Surały. Raz już się ta sztuka udała, więc dzisiaj trzeba liczyć na powtórkę. Około 19:00 czeka nas pojedynek z USE, które na pewno jest w zasięgu. W ostatnim starciu wicemistrzowie Ultraligi zmierzą się z LDLC OL. Złoci medaliści francuskiej ligi są aktualnie najlepszą formacją w grupie i trudno będzie ją pokonać.

Fresskowy i Devilpiotr na dobrej drodze do awansu

Jeśli chodzi o Polaków w grupie B, to tam sytuacja maluje się w znacznie bardziej kolorowych barwach. Zarówno podopieczni Piotra "Devilpiotra" Zaborowskiego z FUT Esports, jak i Movistar Riders Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika mogą pochwalić się bilansem 2-1. Pierwsze miejsce dzielone jest na trzy drużyny, gdyż takim samym rezultatem niespodziewanie legitymuje się Macko Esports. To sprawiło dwie niespodzianki ostatnim razem, co mocno zmieniło wygląd tabeli. Na szarym końcu mieści się bezpunktowe AEGIS. Dzień rozpoczniemy od pojedynku graczy polskiego szkoleniowca z zespołem rodzimego midlanera. MRS od razu po tym spotkaniu stanie w szranki z AEG, a na koniec dnia rzuci rękawicę MCK. FUT natomiast już około 20:00 postara się zrewanżować mistrzom Włoch za ostatnią wpadkę, a zaraz po przerwie podejmie brązowych medalistów Francji. Planem minimum jest powtórzenie wyników z pierwszej części zmagań.

Harmonogram dzisiejszych zmagań na EMEA Masters:

14 kwietnia

Grupa B

17:00 AEGIS vs Macko Esports BO1
18:00 FUT Esports vs Movistar Riders BO1
19:00 AEGIS vs Movistar Riders BO1
20:00 Macko Esports vs FUT Esports BO1
21:00 AEGIS vs FUT Esports BO1
22:00 Macko Esports vs Movistar Riders BO1

Grupa C

17:00 eSuba vs Orbit Anonymo BO1
18:00 UOL Sexy Edition vs LDLC OL BO1
19:00 Orbit Anonymo vs UOL Sexy Edition BO1
20:00 eSuba vs LDLC OL BO1
21:00 eSuba vs UOL Sexy Edition BO1
22:00 Orbit Anonymo vs LDLC OL BO1

Transmisję z nadchodzących spotkań śledzić będzie można na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony EMEA Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

EMEA Masters