Team Vitality 17 : 19
(Overpass)
OG

OG lepsze pomimo przegrania obu pistoletówek

Tuż przed początkiem meczu okazało się, że za plecami OG nie będzie stać pierwszy trener Casper "ruggah" Due. Jego miejsce zajął asystent drużyny Alexander "kakafu" Szymanczyk. Powody tej zmiany nie są znane. Samo spotkanie rozpoczęło się od wygrania pistoletówki przez Vitality. Popularne Pszczoły wykorzystały brak finansów po stronie OG i wyszły na prowadzenie 4:0. OG nic sobie jednak z tego nie zrobiło, wygrywając dwie kolejne rundy z pełnym wyposażeniem i doprowadzając tym samym do wyrównania. W kolejnych starciach do głosu znowu doszli reprezentanci francuskiej organizacji, zdobywając kolejne trzy oczka na swoje konto. Zespół Miklasa stać było jeszcze na wygranie dwóch rund po stronie broniącej i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 9:6 na korzyść Vitality.

Druga pistoletówka w meczu została gładko wygrana przez Pszczoły po pięknych pięciu strzałach w głowy rywali. Przy wyniku 11:6 OG postanowiło przekupić bronie pomimo nieco zachwianej ekonomii, co, jak się okazało, było dobrą taktyką. Dodatkowo trzy kolejne rundy z rzędu wygrane przez podopiecznych Szymanczyka kończyły się wybuchem bomby, co dodatkowo poprawiło finanse zespołu i zbliżyło ich do Pszczół na dwa punkty. Po wzięciu przerwy taktycznej przez szkoleniowca OG katem na serwerze okazał się Lotan "Spinx" Giladi, który niemal w pojedynkę zdobył kolejne dwa oczka na konto jego zespołu. Spotkanie w tym momencie nieco zwolniło, gdyż niemalże co rundę któryś z trenerów prosił o rozmowę z zawodnikami. Po 25. starciach Vitality prowadziło 14:11, będąc jednak w słabszej kondycji ekonomicznej niż OG. Reprezentanci duńskiej organizacji, a w zasadzie to Abdul "degster" Gasanov z AWP w ręce, wykorzystał ten fakt i doprowadził do wyrównania. Jednak do wyłonienia zwycięzcy nie wystarczyło trzydzieści rund. W dogrywce Vitality pomimo prowadzenia 17:15 nie dało rady utrzymać tego do końca. OG wygrało pierwsze spotkanie 19:17.

Statystyki uczestników meczu Team Vitality vs OG:

Gracz Bilans K/D
Abdul "degster" Gasanov 25:18 1,39
Dan "apEX" Madesclaire 29:22 1,32
Lotan "Spinx" Giladi 28:22 1,27
Shahar "flameZ" Shushan 22:20 1,10
Mathieu "ZywOo" Herbaut 23:21 1,10
Maciej "F1KU" Miklas 24:24 1,00
Nikolaj "niko" Kristensen 21:22 0,95
Peter "dupreeh" Rasmussen 17:22 0,77
Adam "NEOFRAG" Zouhar 20:26 0,77
Emil "Magisk" Reif 13:25 0,52

Kolejnym rywalem zespołu Miklasa będzie Cloud9. Spotkanie w formacie BO3 już we wtorek, a stawką awans do play-offów IEM Rio. Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Rio 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Intel Extreme Masters IEM