Kolejni półfinaliści IEM Rio 2023

Pierwsza potyczka rozegrała się pomiędzy Teamem Vitality a BIG. Mecz rozpoczął się na Nuke’u, gdzie Pszczoły zaczęły po stronie atakującej i to właśnie im udało się wygrać pistoletówkę, lecz odpowiedź przyszła już w 2. rundzie, gdy rywal wykorzystał wariant force. Następnie obserwowaliśmy dużo zaciekłej walki, gdyż żadna z drużyn nie mogła zdobyć większej przewagi. Ostatecznie połowa zakończyła się rezultatem 9:6 dla BIG. Po zamianie stron to właśnie Niemcy wygrali 1. rundę, lecz w 2. tym razem odpowiedziało Vitality. To właśnie formacja Emila "Magiska" Reifa popisała się lepszymi umiejętnościami, a Nuke zakończył się rezultatem 16:12 dla podopiecznych francuskiej organizacji.

Następnie rozgrywka przeniosła się na Mirage’a. Tutaj sytuacja wyglądała bardzo podobnie jak na pierwszej mapie. Połówka zakończyła się rezultatem 8:7 dla Vitality, gdyż żadna z formacji nie była w stanie uciec swojemu rywalowi. Przełamanie przyszło dopiero po przerwie, gdy Dan "apEX" Madesclaire i koledzy po stronie atakującej okazali się bardziej precyzyjnymi od swoich przeciwników. Niemcy przegrali Mirage rezultatem 12:16, a cały mecz wynikiem 0:2 i odpadli z IEM-a.

Walka do samego końca

Drugie spotkanie rozegrało się pomiędzy FURIĄ a Heroic. Ta pierwsza drużyna reprezentowała gospodarzy, więc kibicie byli jej dodatkowym zawodnikiem. Szczególnie, że z wysokości trybun dopingował ją słynny Neymar, czyli piłkarz Paris Saint-Germain i reprezentacji Brazylii. Same zmagania rozpoczęły się na Inferno, wyborze Duńczyków, ale od samego początku lepiej szło Brazylijczykom, bo to oni wygrali połowę 10:5. W drugiej części Heroic było bliskie powrotu, jednak Andrei "arT" Piovezan i spółka skutecznie to uniemożliwili. FURIA domknęła mapę rezultatem 16:12 na swoją korzyść, a z fantastycznej strony pokazał się Kaike "KSCERATO" Cerato, który zdobył 33 fragi, ginąc przy tym tylko 16 razy.

Mirage wyglądał całkowicie inaczej. Mimo faktu, iż był to wybór Brazylijczyków, to Heroic zdominowało rozgrywkę. Po stronie broniącej Casper "cadiaN" Møller i koledzy popisywali się świetnymi umiejętnościami. Połówka zakończyła się rezultatem 11:4 i chociaż FURIA w obronie próbowała wracać, jednak ostatecznie się to nie udało i to Duńczycy zwyciężyli 16:12. Rozwiązanie miał więc przynieść Ancient. Tutaj od pierwszych momentów gry to FURIA była stroną dominującą. Heroic jednak w dalszej fazie gry potrafiło się otrząsnąć i spotkanie zrobiło się bardzo wyrównane. Na sam koniec pachniało dogrywkami, ale ostatecznie Duńczycy byli w stanie zatriumfować 16:13.

Wyniki ćwierćfinałowych spotkań IEM Rio 2023:

21 kwietnia

Ćwierćfinał

17:00 Team Vitality 2:0 BIG Nuke 16:12
Mirage 16:12
20:30 Heroic 2:1 FURIA Inferno 12:16
Mirage 16:12
Ancient 16:13

Wszystkie mecze play-offów wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Rio 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Intel Extreme Masters IEM