MSI nie dla zachodu? Niekoniecznie

Poznaliśmy drabinkę MSI. Na pierwszy rzut oka losowanie dla zachodnich organizacji okazało się bardzo niekorzystne. Drużyny podzieliły się na dwie strony — Korea mierzy się z drużynami z Europy, Chiny będą konkurować z przedstawicielami Ameryki. Na początek G2 Esports podejmuje Gen.G. Wielokrotni mistrzowie Europy po słabszym wiosennym splicie wydają się być na straconej pozycji w starciu ze świeżo upieczonymi triumfatorami League of Legends Champions Korea. Jednak styl gry Koreańczyków może pasować naszym reprezentantom. GEN prowadzi gry w sposób wyważony, niekoniecznie niszcząc swoich oponentów podczas fazy liniowej, stawiając na walki drużynowe w późniejszych fazach. Natomiast G2 najlepiej czuje się, dostając trochę przestrzeni w początkowych minutach, zdobywając tym samym pierwsze zabójstwa i obiekty neutralne.

Następnym europejsko-koreańskim starciem jest MAD Lions kontra T1. Tutaj również mimo wyraźnego faworyzowania drużyny z LCK Europejczycy nie pozostają bez szans. Największe nadzieje należy pokładać w nieprzewidywalności mistrzów LoL EMEA Championship, którzy mogą zaskoczyć swoich rywali, zwłaszcza że zawodnicy T1 bywają chwiejni w stresowych momentach.

Trzecim meczem będzie starcie Cloud9 z Bilibili Gaming, drużyną, która nie wyglądała na niepokonaną już w play-inach, tracąc mapę w starciu z amerykańskim Golden Guardians. Chmury są w tym sezonie na fali wznoszącej, będąc przodującą drużyną przez cały sezon League Championship Series, co końcowo prowadzi do wniosku, że starcie tych drużyn wydaje się być najbardziej wyrównane, przynajmniej na papierze. Ostatni mecz z dolnej połowy drabinki wygląda na najbardziej jednostronny. Dojdzie w nim do konfrontacji GG z chińskim molochem — JD Gaming, głównym faworytem do końcowego triumfu. Promykiem nadziei jest jednak świetna forma amerykańskiej organizacji w play-inach, gdzie bez większych problemów pokonywali wszystkie słabsze zespoły, przegrywając jedynie z BLG, czyli drużynę pochodzącą podobnie jak JDG z LoL Pro League. Udało jej się jednak nawet urwać jedną grę na swoich faworyzowanych rywali.

Tak prezentuje się harmonogram na najbliższe cztery starcia MSI:

9 maja
14:00 G2 Esports vs Gen.G Esports BO5
10 maja
14:00 MAD Lions vs T1 BO5
11 maja
14:00 Bilibili Gaming vs Cloud9 BO5
12 maja
14:00 JD Gaming vs Golden Guardians BO5

Po więcej informacji dotyczących MSI 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Mid-Season Invitational 2023