Było ex-HONORIS, jest Anonymo

W ten sposób Anonymo potwierdziło pojawiające się już od dawna doniesienia, bo pod skrzydła organizacji trafił skład, którego trzon stanowią czterej byli gracze HONORIS. Kamil "reiko" Cegiełko, Dawid "SaMey" Stańczak, Kamil "Sobol" Sobolewski i Dawid "lunAtic" Cieślak, bo o nich tu mowa, jeszcze w barwach poprzedniego pracodawcy zanotowali kilka naprawdę dobrych występów. Ba, w pewnym momencie otarli się nawet o awans na Intel Extreme Masters Rio 2023, przegrywając dopiero w ostatniej rundzie zamkniętych eliminacji. Nic więc dziwnego, że nawet po rozwiązaniu wielkiego H podopieczni Vincenta "VinSa" Józefiaka postanowili kontynuować wspólną grę.

Konieczne było jednak znalezienie następcy Wiktora "TaZa" Wojtasa, który po rozwiązaniu HONORIS zakończył karierę. Od jakiegoś czasu wiadomo, że został nim znany z Illuminar Gaming Bartek "masked" Trybuła. – Celem na ten rok jest przede wszystkim zdobycie tytułu mistrza Polski w rozgrywkach ESL oraz poprawa pozycji w rankingu na arenie międzynarodowej. Obecnie drużyna trenuje na bootcampie w EPC w Warszawie i pracuje nad zgraniem z nowym zawodnikiem, dla którego ten to także zmiana pozycji – masked w Illuminar grał jako AWP-er – przyznał Mateusz "Sówek" Kowalczyk, założyciel i CEO Anonymo. Teraz przed nowymi podopiecznymi Anonimowych m.in. udział w zamkniętych eliminacjach do ESL Mistrzostwach Polski.

Poprzedni skład pożegnany w lutym

W poprzednim zespole Anonymo znajdowali się Paweł „innocent” Mocek, Patryk „Demho” Tomaszewski, Arek "Vegi" Nawojski, Łukasz "mwlky" Pachucki oraz pozyskany zaledwie w styczniu Grzegorz "SZPERO" Dziamałek. Ekipa nie była jednak w stanie spełnić pokładanych w niej oczekiwań i ostatecznie w lutym jej członkowie podjęli decyzję o zaprzestaniu wspólnej gry. Większość z nich znalazła już dla siebie nowe miejsce. Demho od pewnego czasu testowany jest przez Illuminar Gaming, podczas gdy Vegi i mwlky wraz z trzema Brytyjczykami stworzyli Into the Win. Z kolei SZPERO w zakończonym niedawno splicie Polskiej Ligi Esportowej był członkiem miksowego PACTU.

Skład Anonymo Esports prezentuje się następująco:

Kamil "reiko" Cegiełko
Dawid "SaMey" Stańczak
Kamil "Sobol" Sobolewski
Dawid "lunAtic" Cieślak
Bartek "masked" Trybuła
Vincent "VinS" Jozefiak (trener)